“Знайти своїх” на 1+1: Катерина Осадча розказала, які жахи окупації пережили українці в Маріуполі

“Знайти своїх” на 1+1: Катерина Осадча розказала, які жахи окупації пережили українці в Маріуполі

Вчора о 21:30 у загальнонаціональному марафоні “Єдині новини” вийшов новий епізод спільного соціального проєкту Катерини Осадчої та телеканалу 1+1 під назвою “Знайти своїх”.

Поділитися:

З перших днів війни телеведуча Катерина Осадча допомагає українцям знайти близьких, з якими було втрачено зв’язок через війну рф з Україною. На початку березня команда проєкту “Знайти своїх” отримала тисячі заявок на пошук людей з тимчасово окупованого Маріуполя. Серед безвісти зниклих була героїня нового епізоду телеверсії проєкту “Знайти своїх” Катерина Голік. Заявку на її пошук подав племінник з Києва на ім’я Тарас.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЗнайти своїх: Катерина Осадча розповіла вражаючу історію порятунку українця, який з важкими пораненнями опинився у російському полоні

“За два дні до повномасштабного вторгнення я телефонував до них та благав виїхати, адже в 2014 році місто вже пережило окупацію. Вони жили в цьому 8 років і вже звикли до того, що за 10 кілометрів від дому чутно вибухи. На початку вторгнення в Маріуполі було значно спокійніше, аніж в Києві, тому я боявся звати їх до себе. Вже наприкінці лютого стало зрозуміло, що вони знаходяться у пастці, адже пересуватись містом стало небезпечно. З 2 березня я втратив з нею зв’язок. Дивився всі новини, телеграм-канали, щоб бодай якусь інформацію про них дізнатися. Через місяць я зовсім втратив надію на те, що вона з донькою жива. Ми всі бачили, що там відбувалося, тому надії на щасливий кінець взагалі не було”, — говорить племінник Катерини Тарас. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЗнайти своїх на 1+1: Катерина Осадча показала першу емоційну зустріч української сім’ї, яка пережила окупацію в Маріуполі

Через місяць жінка таки змогла втекти з російської пастки та виїхала на підконтрольну територію. 

“Зараз ми знаходимось у Вінницькій області. Два місяці після цього були найтяжчими, адже спогади не давали спокою. У Маріуполі я бачила, як місто засипали “градами”, як горіла земля, як росіяни руйнували сусідські будинки. В мене було тільки два бажання — щоб моя донька не постраждала і щоб ми вижили. В один день ми вирішили їхати з Маріуполя. Нас було десь 20 автівок. Кожну секунду нашого шляху ми молилися, щоб нас не вбили, адже на дорогах бачили дуже багато трупів та розбитих вщент машин. Деякі дороги були засипані землею і ми розбирали її власноруч, щоб їхати далі. Це найстрашніше, що було в моєму житті”, — розповідає Катерина. 

До того ж, жінка розказала, про що мріє зараз та чи зустрілася вона з племінником, який розпочав її пошуки. 

“Коли ми виїхали з Маріуполя і в нас налагодився зв’язок, я подзвонила до племінника і сказала, що їду до нього. В цей момент у Києві стало неспокійно, тому нам довелося їхати до інших родичів. Ми ще не бачилися, спілкуємося тільки через інтернет. Зараз я мрію тільки про те, щоб Маріуполь знову був під українським прапором, а війна нарешті закінчилася”, — говорить Катерина. 

Нагадаємо, “Знайти своїх” — це масштабний соціальний проєкт Катерини Осадчої та телеканалу 1+1, який допомагає українцям знайти близьких, з якими втратили зв’язок через вторгнення рф на територію України. 

Щоранку у "Сніданку з 1+1" можна побачити, кого українці шукають, та історії тих, кому вже пощастило знайти своїх рідних.

Для того, щоб подати заявку на пошук людини, потрібно написати у чат-бот @UKRescueBot, який можна знайти у “Закріплених повідомленнях” телеграм каналі “Пошук зниклих”. Коли дані про людину із потрібним прізвищем з’являтимуться у телеграм-каналі, ви отримаєте автоматичне повідомлення від бота.

Якщо ви шукаєте людину у телеграм каналі, то скористайтеся пошуком не лише за прізвищем, а й за допомогою хештегів із назвою населеного пункту. Наприклад, #Буча, #Ірпінь, #Маріуполь. Також шукати рідних можна за списками, які команда проєкту формує самостійно на основі даних від волонтерів та ТРО та ін. Ці списки доступні за хештегами #списки, #евакуація.

Якщо у вас є інформація про загублених людей, її можна надіслати на e-mail poshuk.war@gmail.com. Ця інформація буде оброблена та передана рідним. Остерігайтеся шахраїв, які можуть телефонувати та вимагати гроші за інформацію про ваших рідних!

Також можливо подати заявку на пошук через сайт проєкту.

Долучайтесь до народного пошуку, переглядайте оновлення стрічки у телеграм каналі “Пошук зниких”, адже будь-яка інформація може стати корисною для пошуку загублених українців. Також шукайте проєкт “Знайти своїх” у інстаграм.  

Нещодавно телеведуча оголосила про співпрацю проєкта “Знайти своїх” з Національною поліцією України та Національним інформаційним бюро, запущеним Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Співпраця має на меті зробити пошук зниклих українців ще більш ефективним. Нагадаємо, проєкт “Знайти своїх” займається пошуком виключно цивільних.  Національне інформаційне бюро створило гарячу лінію з номером телефону 1648, зателефонувати на яку можна повідомити інформацію про людину, яку шукаєте.

Дивіться проєкт “Знайти своїх” у загальнонаціональному марафоні “Єдині новини” щопонеділка о 21:30 та щодня у “Сніданку з 1+1” з 07:00 до 10:00, а у вихідні – з 8:00 до 10:00 на телеканалах ТЕТ і 2+2, а також на YouTube. 

Новини по темі