Чому я досі незаміжня?

Одруження наосліп
Чому я досі незаміжня?
1plus1.ua

Ведуча і психолог «Одруження наосліп» Олена Любченко розмірковує над одвічним жіночим питанням, яке нині набуло нової хвилі популярності у соцмережах.

Поділитися:

Я, до речі заміжня, і дуже щаслива у шлюбі . Однак питання залишається актуальним століттями в наших широтах! І добру половину моїх клієнток в кабінет психолога привело саме воно. Причини ситуації здебільшого типові та всебічно вивчені.

1. Низька самооцінка. Нескінченне вишукування в собі недоліків і стійка впевненість у тому, що їх неможливо позбутися. Переконаність, що «таку полюбити не можна, але щось потрібно робити». І, як наслідок, відвідування всіх дивних семінарів кітч-психологів, які пропонують «розвивати жіночність», «ставати Богинею», «прокачувати сексуальні чакри», «вивчати способи задоволення чоловіків (із використанням муляжів та імітаторів) і, нарешті, «приборкати чоловіка класу ЛЮКС»!

Самооцінка від усього цього підвищується не дуже, але кругозір змінюється, гроші витрачаються, самотність скрашується веселою компанією, а картина світу стає все химернішою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олена Любченко - Усі статті

2. Песимістичний погляд на світ. Це популярна життєва філософія, коли жінка переконана, що не тільки у неї купа недоліків і все не так, але ще і «всі чоловіки - козли, половина з них - алкоголіки», «всі хочуть тільки одного, а серйозних стосунків - ніхто» і, нарешті, «нічого доброго з усього того не вийде!»

Ви розумієте, звісно, що у такої дівчини будь-які стосунки руйнується, не розпочавшись, а якщо почалися - приречені на провал! Світогляд - це те, що будує і скеровує наше життя, програмує його події. Тому не дивно, що німецькі вчені, які досліджували звички жінок, що перебувають у щасливих стосунках, з'ясували: у них всіх є дуже важлива можливість - фокусуватися на позитивних рисах коханого, стосунків, ситуації та їх підкреслювати, а не нескінченно засмучуватися через недоліки.

Дві попередні причини - спадок із дитинства.

3. Невдалий досвід стосунків. Коли через недосвідченість, наївність, заради експерименту або щоб почати жити самостійно і швидше піти від батьків - жінка набуває не дуже вдалий, м'яко кажучи, досвід стосунків. І після нього тікає від стосунків як чорт від ладану.

Якщо такі жінки приходять на консультацію, вони довго розповідають про те, що заміжжя - це суцільне пекло, а потім скаржаться на свою самотність і труднощі жіночого життя, з ним пов'язані. Чимало молодих жінок не бачать, що застрягли в ролі жертви та отримують задоволення від своїх страждань замість того, щоб спробувати побудувати стосунки та налагодити життя.

4. Високі вимоги до чоловіків. О, як багато я знаю про те, яким повинен бути справжній чоловік! Чого тільки я не наслухалася за час кастингів дівчат на реаліті-шоу, дейтінг-проекти і під час психологічних консультацій! Казки про принца на білому коні - це зовсім не жарти. У багатьох дівчат - це реальний список вимог до чоловіка, сформульований і записаний.

Начитавшись того, що «думка матеріальна», «потрібно ставити цілі та записувати їх», «що задумаєш - те й отримаєш», та інших корисних алхімічних рецептів, активні, які знають собі ціну, дівчата з ентузіазмом створюють образ ідеального чоловіка, геть відкидаючи всіх реальних, які зустрічаються їм на шляху. Просто тому, що у них, як у всіх живих людей, є недоліки або бракує одного-двох пунктів зі списку.

Часто, не дочекавшись свого «милого Грея», немолоді Ассоль потрапляють до категорії 2 або 3.

5. Жінці просто добре самій! Моя улюблена. Здавалося би. Все так просто: добре тобі самій, ось і радій! Але ні - мучаться. Адже треба ж бути заміжньою! Батьки тиснуть, статус вимагає, «усі подружки по парах», чогось у житті не вистачає.

У наш нарцисичний і дивайсцентричний час, коли люди засинають не один з одним, а обійнявши комп'ютер, багато хто відчуває себе досить комфортно на самоті. Бути самотнім, мати гостьовий шлюб або непостійні стосунки - стає майже нормою.

Іноді здається, що в рішенні жінки вийти заміж або зберегти свій комфортний стан свободи, беруть участь всі члени сім'ї, кілька поколінь роду, всі інтелектуальні авторитети і півсвіту - настільки болісно воно дається! Але варто визнати - деякі просто заміж не хочуть!

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю