1+1 обурений забороною серіалу Свати

Сьогодні прокатне посвідчення серіалу було анульоване.

Поделиться:

Вчора, 28.11.2017 до «чорного списку» Мінкульту було внесено Федора Добронравова, актора, який грає головну роль у серіалі «Свати». Сьогодні прокатне посвідчення серіалу було анульоване, про що голова Держкіно повідомив на своїй сторінці в Facebook. 

З 2015 року в Україні існує так званий «чорний список» Міністерства культури. Наразі до нього входять 113 осіб, які вважаються такими, що представлять загрозу національній безпеці України. 

Наскільки ми зрозуміли, причиною попадання до нього Добронравова та заборони серіалу «Свати» стали висловлювання актора щодо Криму. Проте чому саме зараз постало питання заборонити популярний серіал українського виробництва, для нас залишається загадкою. Натомість інші серіали та фільми за участі Добронравова, які демонструвалися на українському ТВ,  залишилися поза увагою органів влади.  

Для нас також є незрозумілою вибірковість рішень щодо потрапляння російських акторів до  «чорного списку», адже залишається багато артистів, які продовжують брати участь у зніманнях та гастролях в Криму.

Якщо причиною заборони серіалу став візит Добронравова до окупованого Криму, то ми звертаємось до всіх державних органів, які регулюють це питання, з проханням роз’яснити, які з продуктів, в яких брав участь Федір Добронравов, ще будуть заборонені, а також, коли буде вжито аналогічних дій, щодо наступних осіб, які також відвідували Крим для участі в знімальних процесах чи з гастролями, про що є свідчення в загально доступних джерелах: зокрема, Леонід Кулагін, Кирило Кяро, Ольга Ломоносова, Тетяна Лютаєва, Дмитро Дюжев, Антін Макарський, Олександр Головін та інші.

На наш погляд, настав час для проведення відкритої дискусії з приводу необхідності визначення чітких критеріїв для прийняття подібних рішень, адже без прозорої системи подібні ситуації нагадують «полювання на відьом». Ми вже неодноразово висловлювали своє занепокоєння відсутністю критеріїв формування такого списку.  Безсистемні дії дискредитують спільні зусилля ринку стосовно послідовної політики підтримки українських серіалів та заборони російських продуктів, де прославляються правоохоронні органи держави-агресора. Якщо ми будуємо систему, то вона має бути прозорою, якщо вона такою не є, система легко може стати цензурою. 

Зауважимо, що наша група першою ініціювала низку законодавчих процесів щодо очищення ефіру від російського продукту, зокрема закон про заборону серіалів, що прославляють російські війська та спецпризначенців. Зараз до нього входять і ті, хто напряму підтримував окупантів та стріляв по українських солдатах, і ті, хто зробив величезний внесок у розвиток кіно та телебачення, але опинився серед підписантів фіктивних пропагандистських листів російського уряду.

Нагадаємо, що вчора відомі українські актори висловилися щодо можливої заборони серіалу Свати на українському телебаченні.

Новости по теме