Похмілля: Що допоможе полегшити симптоми

Сніданок. Вихідний
07:00
У вихідні
Топ-6 способів подолати похмілля
Фото: Freepik

Які з найпопулярніших засобів проти похмілля насправді діють?

Поділитися:

Біохімік Гліб Репіч прямо в студії Сніданок. Вихідний проаналізував найпоширеніші способи боротьби з похміллям і розповів, які з них справді ефективні, а які навіть не варто й пробувати.

Активоване вугілля

Freepik

За словами Гліба Репіча, активоване вугілля допоможе у тому випадку, якщо мова йде про звичайне харчове отруєння.

Активоване вугілля гарно сорбує великі гідрофобні молекули — наприклад, бактеріальні токсини. Але, на жаль, проти маленьких молекул алкоголю та оцтового альдегіду вугілля абсолютно безсиле. Не варто навіть пробувати.

Також біохімік додав, що для полегшення стану похмілля з аптечних засобів є сенс використовувати лише ліки від головного болю. Проте ті, які не містять парацетамолу.

Розсіл

Цей народний рецепт справді працює. Після алкогольного отруєння організм зневоднений, тому важливо компенсувати втрачену рідину. Крім того, за рахунок вмісту солі відновлюється електролітний баланс.

Бульйон

Бульйон так само допомагає полегшити симптоми похмілля.

По-перше, це рідина. А по-друге, в складі бульйону є поживні легкодоступні речовини, які дозволяють швидше побороти виснаження.

Мед

Freepik

Покращити самопочуття допоможе склянка води з чайною ложкою меду і соком лимона. Такий напій тамує спрагу, відновлює сили організму і додає енергії за рахунок глюкози в складі меду.

Кисломолочні продукти

Міцний алкоголь подразнює шлунок. Кефір і натуральний йогурт добре заспокоюють його стінки.

Напої, які містять кофеїн

Чорний або зелений чай і кава з цукром поліпшують стан після алкогольного отруєння. Кофеїн стимулює нервову систему і допомагає організму позбутися токсинів через нирки.

Отже, щоб подолати похмілля, окрім звичайної води, можна вживати:

  • розсіл;
  • бульйон;
  • воду з медом та соком лимона;
  • кисломолочні продукти;
  • напої з кофеїном.

Наостанок Гліб Репіч розповів про популярний, але вкрай шкідливий спосіб боротьби з похміллям — нова порція алкоголю. Після «гуляння» напередодні печінка і так зазнає руйнівного впливу. Вживання алкогольних напоїв наступного ранку може замаскувати симптоми на деякий час, але подвоїть негативні наслідки для здоров'я.

«Похмілля виникає тоді, коли падає рівень алкоголю і зростає рівень оцтового альдегіду. «Знеболюючий» ефект спиртних напоїв закінчився, а оцтовий альдегід продовжує отруювати організм.

Якщо людина похмеляється, вона знову отримує трохи «наркозу». Неприємні симптоми стають менш помітними, проте навантаження на печінку лише збільшується.

Більше про те, як боротися з похміллям, дізнаєтеся з відео:

Телесніданок

Всі відео

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю