У 17 років створили нову модель альтернативного електроживлення: юні брати-науковці разом з Аллою Мазур у студії Сніданку з 1+1 презентували свій винахід
17-річні брати-школярі з Києва Ілля та Слава Рибачики створили модель альтернативного електроживлення й отримали патент на винахід.
Хлопці показали свою розробку у студії ранкового проєкту Сніданок з 1+1 разом з Аллою Мазур, тележурналісткою, ведучою програми ТСН. Тиждень та спеціальною амбасадоркою Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук (МАН).
Слава та Ілля — юні розробники, багаторазові призери топових міжнародних та загальноукраїнських конкурсів, вихованці відділення інженерії та матеріалознавства Київської МАН, учні 11 класу Політехнічного ліцеї КПІ. Під наставництвом заслуженого вчителя України й наукового керівника МАН Козленка Олега Володимировича, школярі вже кілька років працюють над безпековими проєктами, а також отримали патент на модель альтернативного електроживлення.
А під кураторством наукової керівниці МАН, фіналістки Global Teachers Prize Ukraine, Булигіної Людмили Вікторівни, Ілля та Слава розробили мобільні застосунки для покращення екології та діагностики шкіри. Саме ці проєкти принесли хлопцям перемоги на міжнародних змаганнях в Польщі та Румунії.
У студії Сніданку з 1+1 брати продемонстрували свою модель альтернативного електроживлення. Пристрій може працювати від акумулятора 12 вольтів і перетворювати його в напругу 220 вольтів.
Джерело живлення підтримує роботу цифрової техніки (ноутбук, рідкокристалічний телевізор, телефон), світлодіодних ламп, рацій, дронів, ліхтариків, інструменту в умовах малої потужності. І навіть може використовуватись в польових умовах при підключенні до автомобільного чи іншого акумулятора.
Крім того, Слава та Ілля показали свою захисну систему для тактичного шолома, яка може бути використана для захисту військових від зброї з лазерним наведенням. При наведенні лазером на захисну систему на шоломі спрацьовує світловий індикатор, який миттєво бачить військовий. Цим проєктом зацікавилися військові, і хлопці передали їм технології й продовжують співпрацю.
Брати кажуть, що в майбутньому вони хочуть продовжувати працювати над проєктами й зробити ще більший вклад в захист України. А також втілювати нові ідеї, пов’язані з програмуванням, які будуть змінювати життя людей на краще.
«Спасибі батькам і вчителям, які вірять у своїх дітей, і дають можливість їм розвиватися»
«Талановита молодь буде лишатися в Україні, якщо побачить для себе перспективи. Тому так важливо рятувати зараз нашу школу: і молодшу, і середню, і вищу. Рятувати. Вдосконалювати. Шукати інвестиції. Підтримувати вчителів! Бо несправедливий перекос щодо їхніх зарплат був ще до війни. Ми говорили про це з міністром освіти, і держава зараз шукає хоч точкові способи для збільшення виплат педагогам.
І треба сказати спасибі батькам і вчителям, які вірять у своїх дітей, і дають можливість їм розвиватися навіть у нинішніх — надскладних обставинах. Спасибі усім дорослим, Малій академії наук — що шукають і підтримують таланти. І спасибі величезне нашим захисникам! Бо тільки завдяки тому, що вони тримають фронт — маємо можливість говорити зараз про українську освіту — і українські винаходи», — каже Алла Мазур.
«Талановита молодь буде лишатися в Україні, якщо побачить для себе перспективи»
Нагадаємо, що Алла Мазур стала спеціальною амбасадоркою Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.
Мала академія наук — це державна система позашкільної освіти, яка ось вже 20 років підтримує і розвиває проєкти юних дослідників по свій Україні. 12 відділень МАН — від інформаційних технологій та наук про землю до філології — готують зі своїми вихованцями проєкти міжнародного рівня, попри умови повномасштабного вторгнення РФ.
Свідомих проєктів підлітків, що підтримують розвиток України у складних умовах, зараз стає усе більше, кажуть в МАН. Лише цьогоріч на Всеукраїнському конкурсі-захисті школярі представили понад 1100 проєктів і розробок. Канал 1+1 Україна виступив комунікаційним партнером конкурсу у 2024 році.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ніколи б не подумав, що це ви!»: Олексій Суханов показав, як виглядав 30 років тому та здивував Мережу