5 порад для здорового і сяючого волосся взимку
Дізнайтеся більше про особливості догляду за волоссям в холодну пору.
Новорічна зачіска у стилі Грейс Келлі та Ольги Фреймут: Поради стилістаУ програмі «Сніданок з 1+1» лікар-трихолог Кузьма Хобзей розповів, що відбувається зі шкірою голови взимку і як уберегти свою зачіску від перепадів температур.
У холодну пору року вберегти здоров’я та красу волосся досить складно. Воно січеться, електризується, а шкіра голови страждає від перепадів температур та змін головних уборів. Щоб захистити своє волосся від негативного впливу, потрібно знати, як правильно доглядати за ним взимку.
Читайте також: Як уникнути випадіння волосся.
ПРИЧИНИ ПОСЛАБЛЕННЯ ВОЛОССЯ
Взимку повітря водночас і холодне, і дуже сухе. Причому, як на вулиці, внаслідок морозів, так і всередині внаслідок приладів опалення.
Через такі перепади температур збільшується втрата вологи зі шкіри і волосся пересушується.
В більшості випадків волосся взимку електризується, стає пересушеним. Можуть виникати проблеми і при розчісуванні, через що воно також може пошкодитися.
Читайте також: Як відновити волосся: ТОП-5 порад.
ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА ВОЛОССЯМ ВЗИМКУ
- Обов’язково використовувати ополіскувачі та бальзами.
Сульфати у шампунях добре вимивають волосся і знежирюють шкіру голови.
Бальзам буде раціональним додатком до базового догляду. Волосся не буде так електризуватися і кінчики не будуть такими сухими, - каже лікар.
- Звертати увагу на температуру води.
Коли вона занадто холодна, шампунь "не спрацює". Коли занадто гаряча, засіб залишиться на шкірі голови і на волоссі у формі лусочок.
- Не користуватися одним засобом тривалий час.
Волосся припиняє реагувати на речовини у складі шампуню, бальзаму чи ополіскувача. Змінюйте професійні засоби раз на півроку, а звичайні – раз на три місяці.
Якщо ви бачите, що волосся стало занадто електризованим та сухим взимку, можна подумати про зміну шампуню.
- Використовувати різноманітні маски та олії.
Тут треба експериментувати, щоб вияснити, що буде працювати для конкретної людини.
Проте маслами краще не зловживати, тому що вони можуть підвищити жирність волосся, - зауважує лікар-трихолог.
- Носити головний убір.
Мороз не такий шкідливий для волосся, як висока температура чи ультрафіолетове випромінювання. Проте він негативно може впливати на шкіру голови. Через що, до волосся менше буде потрапляти корисних речовин.
Головний убір для захисту шкіри голови потрібен. Найкраще якщо це буде якийсь капюшон чи хомут, а не звичайна тісна шапка, - зауважує експерт.
Читайте також: Як вибрати стильний головний убір, що не зіпсує зачіску.
РАЦІОН
Взимку необхідне не лише зовнішнє живлення, а й внутрішнє. У раціоні обов’язково повинні бути такі вітаміни, як А, С, Е та вітаміни групи В.
Також слід скоротити вживання гострої та жирної їжі. Це допоможе збалансувати вироблення шкірного сала в стресових для організму та волоссі зимових умовах.
Зимовий раціон апріорі буде відрізнятися від літнього, тому що такої кількості свіжих овочів і фруктів ми вживати не можемо. Якщо ви відчуваєте упадок сил, втому, то є сенс вживати вітамінні комплекси.
Нагадаємо, не так давно косметолог порадив, як позбавитися посічених кінчиків та сухості волосся.