Які продукти можуть спричинити рак і як харчуватися, щоб його уникнути (розказує онколог у "Сніданку з 1+1")
Рекомендації щодо харчування, які можуть допомогти зменшити ризик розвитку раку.
Майже третину летальних випадків внаслідок раку зумовлено саме нездоровим способом життя і раціоном — за даними всесвітньої організації охорони здоров'я. Про те, які саме продукти можуть стати причиною онкозахворювань і як варто коригувати харчування з дитинства, розказав хірург-онколог Микола Анікусько у «Сніданку з 1+1».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як уповільнити процес старіння і чи справді корисний масаж для обличчя (розказує експерт у "Сніданку з 1+1")
Взаємозв'язок поганих звичок, в тому числі і харчових та онкології вже підтверджений десятками та сотнями епідеміологічних досліджень. Звички залежать і від регіону проживання, і від режиму харчування:
"Їжею можна викликати рак, їжа використовується під час лікування раку, а також для профілактики захворювання на рак".
Які продукти можуть спричинити рак
- Вживання та зловживання алкоголем.
- Вживання жирної їжі.
- Сухарики та чіпси.
- Надмірне вживання солодощів.
- Солодкі газовані напої.
- Червоне м'ясо, якщо вживати частіше 2 разів на тиждень.
- Оброблене м'ясо (яке піддається обробці, такі як копчення, сушіння, консервування), ковбаса.
- Певні види олії під час нагрівання, особливо — олія для фритюру.
Червоне м'ясо (включаючи яловичину, свинину та баранину) може підвищувати ризик виникнення раку кишківника, оскільки містить канцерогенні речовини. Якщо ви включаєте червоне м'ясо у свій раціон, рекомендується обмежувати його споживання до 1-2 порцій на тиждень у вигляді стейку.
Також на захворювання впливають:
- технології приготування продуктів,
- генні модифікації,
- гормональні стимулятори
- додавання антибіотиків
- гормони росту
«Як тільки технологічний процес виходить за рамки виробництва, він потрапляє в магазин, в мережу в закладів, деі її продають, ми ж про це вже не знаємо, і ми вже тут вживаємо стільки, скільки ми захочемо», — зазначає лікар.
Як продукти захищають від раку
- Броколі — містить клітковину, мінерали та мікроелементи, а також хімічну речовину, яка зменшує ризик виникнення раку).
- Фрукти та овочі — містять багато вітамінів, мінералів та антиоксидантів, таких як вітамін С, бета-каротин та селен, які можуть допомогти знизити ризик раку.
- Кольорові овочі: Овочі різного кольору містять різні корисні речовини, такі як бета-каротин, лікопен та каротиноїди, які можуть допомогти знизити ризик раку.
- Цільні злаки містять багато клітковини та фітохімікатів, які можуть допомогти знизити ризик раку шлунка, кишківника та простати.
- Зелений чай містить катехіни, які можуть допомогти знизити ризик деяких видів раку, зокрема раку шлунка та легенів.
- Жирна риба містить Омега-3 жирні кислоти, які можуть допомогти знизити ризик деяких видів раку, зокрема раку молочної залози, простати та кишківника.
Які продукти можуть спричинити рак і як харчуватися, щоб його уникнути, дивіться: