Новорічна солодка лихоманка: дієтологиня розповіла, скільки насправді солодощів можна вживати дітям під час свят

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Безпечна кількість солодощів для дітей: пояснення дієтологині
Freepik

У Сніданку з 1+1 дієтологиня Софія Шпак розповіла з якого віку можна пригощати дітей цукерками та чи є безпечна кількість солодощів.

Поділитися:

Нагадаємо, що улюблена ранкова програма Сніданок з 1+1 після невеликої зимової перерви повернеться в ефір вже 13 січня та триватиме на півгодини довше! На вас чекають нові історії, надихаючі герої та цікаві теми. 

А поки досі триває період новорічних свят. Нікому не секрет, що він у дітей асоціюється насамперед із різними смаколиками — подарункові коробки цукерок на прилавках магазину так і спокушають якнайшвидше їх спробувати.

Тільки, якщо для дітей цей час сповнений радості та очікувань подарункових солодких наборів, то в той самий час батьки мізкують над тим, скільки солодощів можна дозволити дітям, аби не засмутити їх жорсткими обмеженнями ще й під час свят.

Дієтологиня Софія Шпак зазначила, що варто починати знайомство дитини із солодощами не раніше двох років. До цього віку солодке краще виключити з раціону, оскільки воно може витісняти корисні групи продуктів і перешкоджатиме збалансованому харчуванню.

«Після дворічного віку об'єм споживаної їжі у дітей стає більшим, тож можемо додати до раціону й смаколик», — зазначає дієтологиня.

Скільки дітям можна солодкого

За словами Софії Шпак, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує, щоб частка цукру у раціоні складала не більше 5–10% від загальної кількості калорій, спожитих за день. Простими словами, якщо дитина споживає близько 2000 калорій на день, то на солодощі може припадати до 200 калорій (10%) — це приблизно 10–11 чайних ложок цукру.

Якщо говорити не сухою статистикою, а перевести це в улюблені всім солодощі, то вийде:

  • 4 цукерки;
  • 50–60 грамів печива.

Дієтологиня наголошує, що ці цифри актуальні лише для святкового періоду, коли батьки дозволяють дітям солодкого у трохи більшій кількості. 

«Потрібно говорити з дитинкою, залучати до активності та не заміняти просту воду різними газованими напоями, компотами, узварами — це дуже важливо. Ну і звичайно прийняти те, що буде трошки більше солодкого ніж тих 10% сьогодні, можливо завтра вже не захочеться або трошки менше. Тож не варто стресувати з цього приводу», — підсумовує Софія Шпак.

Не пропустіть оновлений Сніданок з 1+1 в ефірі вже 13 січня з 6:30 по 10:00 ранку! Нові історії, герої та цікаві теми чекають на вас.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дієта після свят: як швидко скинути набрану вагу

Новини по темі