Шалена дискусія в соцмережах: чим закінчився новий скандал в Укрзалізниці, коли чоловік купив квиток у жіночий вагон

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Чоловік у жіночому вагоні Укрзалізниці: чим закінчився скандальний інцидент
Getty Images

Чоловік у жіночому вагоні Укрзалізниці: чим закінчився скандальний інцидент

Поділитися:

Новий скандал в Укрзалізниці — чоловік купив квиток у жіноче купе. Одна з пасажирок опублікувала відео, де дівчата вимагали вивести чоловіка. Натомість провідниця стверджувала, що він має право перебувати у вагоні, хоч той створений лише для жінок. Так що ж насправді трапилось і чи можна чоловікам купувати квитки у жіночі вагони детально розповіли у Сніданку з 1+1, що виходить у будні з 06:30 до 09:30 на телеканалі 1+1 Україна.

З чого почався конфлікт

Інцидент трапився у поїзді Запоріжжя – Ясіння і став він таким відомим після того, як відео з ним завантажили у соцмережі. А саме — на станції у Дніпрі до вагона, який створений спеціально для жінок, зайшов чоловік. Найцікавіше те, що з офіційним квитком, який йому, якимось чином, вдалося отримати. Коли у вагоні вже по трохи наростав конфлікт і жінки почали обурюватись, то чоловік на негативні коментарі відповідав, що винним себе у цьому інцидентів не вважає та навіть назвав жіноче купе — курятником, в якому дівчата почали дуже скандалити:

«Дівчата, якщо вам не подобається, злазьте і йдіть в інші купе. Я що його собі продавав? Чи що?».

Чоловік у жіночому купе
Скриншот/Сніданок з 1+1

Дівчата відразу поцікавилися у провідниці чи може їхати чоловік у жіночому вагоні та отримали таку відповідь:

«А в нього квиток проданий. Ви розумієте, я ж його не привела сюди! А чого він не може їхати? Це що вже, з якої пори тут не можна їздити?».

20-річна дніпрянка Настя стала очевидицею цього конфлікту та встигла зазняти його на відео. Вона зазначає, що деякі жінки пробували спокійно поговорити з чоловіком та провідницею, але відразу отримали крики у свою адресу та фразу:

«Ну, дівчатам з чоловіком їхати веселіше, хай там дівчат розважає».

Ситуація, за словами дівчини, вирішилась десь через годину поїздки, коли прийшов начальник поїзда. Він поговорив з чоловіком та змінив його місце на інше у сусідньому купе, тобто він пересадив жінку в жіночий вагон, а чоловіка на її місце.

Чи можна чоловікам їздити в жіночих вагонах

Це відео спричинило шалену дискусію у коментарях, чимала кількість людей підтримувала у цій ситуації чоловіка, ніби це правильно, що він зайняв своє місце у вагоні, це його законне право. Та чи дійсно чоловіки можуть купувати квитки у жіночі вагони?

При покупці квитка у застосунку Укрзалізниці відразу висвітлюється попередження, що це місце у жіночому купе і придбані квитки будуть дійсними лише для жінок. Та попри попередження, купити квиток все ж можна.

Під дописом у Facebook Укрзалізниця прокоментувала цей інцидент:

«Застосунок Укрзалізниці, де здійснюються продажі квитків до жіночих купе, видає чітке попередження, що це місця для жінок. У даному випадку пасажир свідомо проігнорував цю вимогу, а отже мав бути не допущений до перевезень у цьому вагоні. Такі випадки рідкісні, але трапляються, як виключення. Задачею наших провідників у таких випадках є знайти альтернативне місце для чоловіка в іншому вагоні, коректність дій бригади наразі оцінюється внутрішнім розслідуванням, але вже зараз можемо констатувати, що за всіма протоколами ситуацію потрібно було вирішити до посадки, а не після. Жіночі купе створені для безпеки й комфорту жінок, і залізниця просить з повагою ставитися до наявних правил».

Юрист з безпеки Богдан Кушнір також підтверджує той факт, що судячи з відео, не тільки провідниця знехтувала своїми посадовими обов’язками, а й чоловік, який не зважав на попередження і все одно купив квиток у жіночому вагоні.

Нагадаємо, що жіночі купе з’являються 30 червня минулого року саме з міркувань безпеки. За правилами Укрзалізниці у жіночих вагонах можуть знаходитися особи жіночої статі, трансгендерні жінки та діти віком до 6 років. Якщо ці вимоги порушують і провідник не розв'язав питання та не знайшов місце у звичайному вагоні, то потрібно звернутися до керівника поїзда або в крайньому разі зателефонувати до поліції на наступній станції. І вже правоохоронці будуть врегулювати конфлікт, якщо не вийде зробити залізничникам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Капітально відновлювальні ремонти вагонів та верифікація через Дію: в Укрзалізниці розповіли, які оновлення чекають на пасажирів

Новини по темі