Чим небезпечний PowerBank та як вберегти оселю від пожежі (поради експерта)
В одній зі столичних багатоповерхівок нещодавно стався вибух портативного акумулятора, який сьогодні є ледь не в кожній українській домівці.
В умовах відключень електроенергії повербанк став рятівником, який допомагає підзарядити гаджети та залишатися на зв'язку. Але як вберегтися від ризиків та правильно використовувати повербанк? Про це детально поговорили у "Сніданку з 1+1" з експертом Андрієм Лемешко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правила безпеки при використанні портативних газових плит (що не можна робити)
Як пояснив спеціаліст з ремонту побутової техніки, повербанк може вибухнути через коротке замикання батареї. А воно може відбутися у зв'язку з механічним пошкодженням або перепадами напруги в мережі. Щоб вберегти себе, експерт в першу чергу радить ретельно обирати пристрій.
"Купавати варто повербанки тільки у перевірених продавців. Потрібно бути впевненим в бренді, адже зараз на ринку дуже багато ноунеймів. Використовувати також слід зарядні пристрої, які йдуть в комплекті з цим повербанком", — пояснив спеціаліст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правила безпечного використання свічок: що категорично не можна робити
Правила безпечного використання PowerBank
- Заряджати портативний акумулятор слід лише тоді, коли ви знаходитесь вдома.
- Не можна залишати повербанк на зарядці на ніч.
- В жодному разі не можна накривати повербанк або класти його на постіль.
- Якщо повербанк став часто нагріватися, його слід перевірити у майстра з ремонту техніки, а краще взагалі припинити ним користуватися.
Що робити у разі пожежі
"Якщо ж повербанк все ж таки загорівся, не гасіть його водою. Це тільки ускладнить ситуацію. Потрібно перекрити до нього доступ кисню. Елемантарно можна навіть накрити каструлею", — розповів експерт.