Дистанційне навчання: як налагодити процес та чим мотивувати дітей (поради експерта)
Школярі 1-11 класів після канікул переходять на дистанційне навчання. Як зробити навчання дітей вдома ефективним і цікавим, розказує експерт.
З понеділка, 1 листопада, київські школи переходять на дистанційне навчання. Після канікул, для учнів 1-11 класів навчальний процес відновиться в дистанційному режимі. Як зробити навчання дітей вдома ефективним і цікавим, розказує експерт, співзасновний онлайн-школи з математики Віталій Шкіль у "Сніданку з 1+1".
Батькам потрібно взяти на себе базові педагогічні функції: допомогти дитині налаштувати розклад, облаштувати робоче місце, визначити, де потрібна допомога батьків. Не потрібно глибоко пояснювати матеріал, основне – допомогти з організацією процесу.
Окрім базових правил, як-то розпорядок дня, що робити зранку, що – вдень, а що – увечері. Важливо слідкувати, щоб у дитини не було перенавантажень.
Батькам варто встановити власні сімейні правила, щоб дитині було цікаво: віртуальні бали, які можна на щось обміняти (кіно, смачненьке і тп). Дітей потрібно донатити, хватили, заохочувати, а не пресувати, що вони мусять навчатись заради навчання.
Мотивація, похвала, позитивний зворотній зв’язок – це те, що має отримувати дитина від батьків вдома під час дистанційного навчання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні дозволили вакцинувати від коронавірусу дітей від 12 до 17 років. Якою вакциною, які є протипоказання? Коментує імунолог
Чим мотивувати школярів, щоб дистанційне навчання сприймалось як додаткові канікули
Для молодшої школи це – перетворити навчання на гру.
Учнів середньої школи варто мотивувати орієнтованістю на результат, на оцінки. Батькам варто пояснити, навіщо виконувати роботи вчасно, нагадати, як важко наздоганяти. Діти у такому віці вже все розуміють.
Найлегше зі старшокласниками: у них буде ЗНО і для них хоч канікули, хоч дистанційне - не маюьб різниці, їм не потрібна додаткова мотивація.
Як організовувати дистанційне навчання батькам, що працюють
Якщо батьки завантажені на роботі, можна звернутись до репетиторів, якщо виникають труднощі. Якщо ж такої можливості у батьків немає, потрібно навчитись балансувати і ставити пріоритети. Відповідальність за дітей у будь-якому разі на дорослих. Не можна навчання дітей, тим більше, дистанційне, відпускати на самотік.
Як не розчинитися в дітях, дивіться поради психолога
Як контролювати виконання домашніх завдань дітьми
Діти не роблять домашні завдання зазвичай тому, що їм не цікаво. Цікавість заразна і батьки можуть на своєму прикладі показувати, а діти підхоплюватимуть. Це один із ключиків: показати, пояснити, який це інтерес може мати для дитини той чи інший предмет. З учніми молодшої школи це будуть ігрові механізми.
Як навчатися дітям за відсутності технічного обладнання та Інтернету
Гарним прикладом було, як учитель в Африці організував навчання своїм учням за домопомогою смс-повідомлень. Жага знань перемогла відсутність зв'язку і це показовий приклад, що було б бажання, можна знайти спосіб, як вчитися.