Ексклюзивно у "Сніданку з 1+1" — українські школярі, які створюють деталі для дронів на 3D-принтері

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Як українські школярі створюють деталі для дронів на 3D-принтері — ексклюзив Сніданку з 1+1
Telegram/FEDOROV

До студії "Сніданку з 1+1" завітали хлопці-винахідники, Кирило та Іван, а також директорка освітньої фундації GoGlobal Тетяна Коврига.

Поділитися:

Напередодні міністр цифрової трансформації Михайло Федоров написав пост про українських  школярів, які створюють деталі для дронів на 3D-принтері:

"Українські школярі створюють деталі для дронів на 3D-принтері. На серпневій конференції познайомився з учасниками програми UActive. Молодь збирає та переробляє пластик, щоб створювати на 3D-принтері хвостовики для дронів. Ці деталі допомагають бійцям кріпити ударну частину до безпілотника. Передали школярам додаткові 3D-принтери. Тепер хлопці й дівчата зможуть масштабуватися і виготовляти ще більше деталей для дронів".

дрони на 3D-принтеріФото: Telegram/FEDOROV

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Який стан сучасної дошкільної освіти в Україні: відповіла переможниця освітньої премії Teacher Global Prize Ukraine у номінації дошкілля

Ексклюзивно до студії "Сніданку з 1+1", що виходить по буднях із 7:00 до 9:30, завітали хлопці-винахідники, Кирило та Іван, а також директорка освітньої фундації GoGlobal Тетяна Коврига.

10-класники Кирило та Іван — з Київщини. Їм по 15 років. Разом вони створюють деталі для дронів для ЗСУ. Школярі самотужки збирають та переробляють пластик, а з нього роблять хвостовики для дронів, які друкують на 3D-принтері. Ці деталі допомагають бійцям кріпити ударну частину до безпілотника. Кирило та Іван прагнуть масштабувати виробництво. Винахідники подали заявку на грант від програми UActive. У конкурсі вони не перемогли, проте фундація звернулась про допомогу до очільника Мінцифри Михайла Федорова. Урядовець подарував винахідникам ще два 3D-принтери. Тепер хвостовиків для дронів від юних винахідників буде більше. Кирило та Іван уже виготовили понад тисячу деталей для сил оборони. Хлопці облаштували у рідній школі STEM-кабінет. Там вони викладають уроки з техніки для дітей 1-4 класів. Разом вони переробляють пластик та виготовляють дрібні деталі для військових. 

дрони на 3D-принтеріФото: Telegram/FEDOROV

Хлопці розповіли, що спонукало їх почати виготовляти деталі для дронів:

"Ми з деокупованої території. В цілях безпеки не називатимемо, якої саме. У школі була катівня. Ми бачили це на власні очі. Після деокупації захотілося зробити свій внесок в перемогу і хоч якось пришвидшити її".

Як з'явилась ідея створювати саме ці деталі:

"Коли прийшла ця ідея, ми не володіли ніякими знаннями. Для участі у проєкті UActive потрібно було розробити якусь ідею, і ми просто вирішили і почали". 

Тетяна Коврига, директорка освітньої фундації розказала, як склалась історія хлопців, адже вони не виграли у програмі, втім після цього отримати допомогу:

"Це неймовірна історія про енергію нашого покоління, покоління перемоги. Вони з нами переживають все те, що відбувається. Ми з нашими партнерами 8 тижнів проводили навчання проєктному менеджерству, лідерству. Хлопці трохи не дотягнули у проєкті, на етапі, коли вони пітчили переробку пластику, який вони зараз збирають у своїй громаді. Але вони не здались, пішли й трішки попрацювали. Далі вони поїхали містами та шукали, хто би їм міг допомогти. І таки знайшли, отримали гроші. Вони зробили в школі STEM клас, лабораторію, навчають інших дітей і власне виготовляють деталі. Це і є про потенціал".

Хлопці розповіли, що зараз матеріал для виготовлення деталей вони закуповують, але надалі планують самостійно переробляти. 

Дивіться "Сніданок з 1+1" з 7:00 до 9:30 у будні дні на телеканалі “1+1 Україна” та на YouTube, а також “Сніданок. Вихідний” у суботу та неділю з 7:00 до 9:30. Також переглянути проєкт можна на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ.

Обговорення "Сніданку з 1+1" в соцмережах:
Instagram
Facebook

Нагадаємо, для того, аби 1+1 Україна був у переліку каналів вашого телевізора/приймача (для налаштування прийому 1+1 Україна через Т2), необхідно провести процедуру повторного сканування телеканалів. Наводимо інструкцію, як це зробити.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю