Грант на сонячні панелі: хто та як може отримати допомогу від держави

Сніданок з 1+1
06:30
Будні

В Україні запустили програму державних субсидій на закупівлю сонячних панелей.

Поділитися:

На тлі гострого дефіциту електроенергії в Україні запустили програму державних субсидій на закупівлю сонячних панелей. Хто зможе нею скористатися і як це зробити, розповіли в сюжеті "Сніданку з 1+1", що виходить з 06:30 до 09:30 на телеканалі "1+1 Україна".

З 7 травня в Україні діє програма GreenDim від Фонду енергоефективності. Відтак українці можуть отримати гроші на встановлення сонячних панелей та закупівлю теплових насосів.

Хто може оформити грант на сонячні панелі

Програма доступна для Об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Розмір державної допомоги для ОСББ становить:

  • до 1 млн грн для сонячних електростанцій
  • до 2 млн грн для теплових насосів

За умовами програми, грантові кошти покриватимуть та 70% вартості обладнання та ще 70% вартості сертифікації енергетичної ефективності будинку.

Як отримати грант на сонячні панелі

Для участі у програмі необхідно провести сертифікацію енергетичної ефективності будинку. Потім скласти опис проєкту та відкрити рахунок ОСББ у банку. Після цього — подати заявку до Фонду та отримати схвалення. Далі ОСББ може знайти підрядника, встановити обладнання і провести сертифікацію енергетичної ефективності будинку, а потім подати ще одну заявку для отримання грантових коштів.

Енергетична незалежність

Грантова програма поширюється на всю територію України, крім тимчасово окупованих територій і територій, де ведуться активні бойові дії.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, де шукати графіки відключення світла

Вам також буде цікаво дізнатися:

Новини по темі