Найпоширеніші травми серед любителів електросамокатів та як їх уникнути (розказує Ярослав Вус)

Сніданок з 1+1
07:00
Будні
Які травми найпоширеніші серед любителів електросамокатів та як їх уникнути (розказує Ярослав Вус)
freepik.com

Як обійтися без травм на електросамокаті?

Поділитися:
Logo Telegram Logo Facebook Logo Viber

Попит на електросамокати в Україні збільшився втричі. Таку статистику опублікував один з порталів для продажу електротранспорту. Пропорційно зростає і кількість пригод за участі електросамокатів: лише в одному з київських травмпунктів таких може бути до 20 на день. Чи дотримуються правил безпеки користувачі електросамокатів та велосипедисти? І як ділять тротуари з пішоходами, а проїжджу частину дороги з автомобілістами? Розбирались у "Сніданку з 1+1".

Швидко, зручно, екологічно, але може бути небезпечно якщо не дотримуватися правил дорожнього руху які ще досі чітко не прописані в українському законодавстві. Тож водії в Україні самі вирішують, де їм їхати: по проїзній частині дороги, або по тротуару. Наприклад, велосипедистам заборонено їздити по тротуарах чи пішохідних доріжках, але дотримуються і цих правил не всі. Страждають і пішоходи.

Офіційної статистики постраждалих користувачів електросамокатів, велосипедистів чи пішоходів немає, але і міських травмпунктах у лікарів є своя, невтішна статистика. Один з лікарів травмпункту розповідає, що у нього за чергування було і по 19 чоловік за зміну, які травмувались на електросамокаті. На електросамоткатах часто можна побачити водія із пасажиром, що є порушення правил елементарної безпеки. Автомобілісти ж зізнаються, що побоюються таких сміливців, бо вони нехтують правилами, виїзжають прямо перед машинами.

Які травми найпоширеніші серед любителів самокатів та велосипедів? А головне, як їх уникнути. А якщо вже не вдалось, то як надати першу допомогу? Розповідає голова всеукраїнської спілки парамедиків Ярослав Вус у студії «Сніданку з 1+1».

«По факту, самокат ще гірший за мотоцикл, том що у мотоцикла хоч великі колеса і тебе хоча б чутно. Трамвайні рельси чи вибоїни на дорогах – колесо самоката встряє і людина перелітає через кермо. І це дуже небезпечно, особливо коли перед собою ставлять дітей маленьких», — розказує Ярослав Вус.

Які травми найчастіше зустрічаються серед користувачів електросамокатів

Найпоширеніші травми серед користувачів елетросамокатів – це травми обличчя та голови. Особливо враховуючи те, що переважна більшість катається без шоломів, а навіть ті, хто одягає, мають відкрите обличчя. Враховуючи те, що найчастіше падають вперед, якраз на обличчя, то і травм цих найбільше. Пошкоджуються зуби, ламається ніс і часті черепно-мозкові травми.

Дуже небезпечно їздити по двоє, по троє, але найгірший варіант – коли попереду дитина.

«Це смертельно. Особливо коли діти малі перед тобою. Ти кудись в’їжджаєш і ти своєю масою спресовуєш свою дитину в стовпчик чи в кермо самого самокату», — розказує Ярослав Вус.

Також небезпеку для дитини ставить саме кермо, оскільки воно знаходиться зазвичай на рівні голови дитини.

«На жаль. У моїй практиці зустрічались і смертельні випадки, особливо через їзду по двоє. Коли людина падає на людину, і отримує травми, несумісні із життям. Черепно-мозкові травми вважаються  найстрашнішими. Недарма в європейських країнах дітей, які сідають на велосипеди вже у 2-3 роки, привчають вже одягати шоломи», — розказує Ярослав.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відновитися після окупації: що їсти, які вітаміни вживати та які аналізи здати (пояснює медична експертка Дарка Озерна)

Як правильно падати, коли це вже неминуче

«У нас чомусь мозок запрограмовано, коли падаєш, виставляти руки й ноги, щоб вберегти свою голову від удару, а важливіше скластися в позу ембріона, закрити собі обличчя і падати на плечі. Так менші шанси щось пошкодити. Тому що коли ти виставляєш руку, ти або кисть поламаєш, або лопне ключиця через високе навантаження. А коли ти згрупувався в позу ембріона, ти падаєш калачиком».

Ну і звісно, дуже важливо одягати шолом:

«Коли я бачу людину на велосипеді, самокаті, ковзанах чи роликах в шоломі, то я розумію, що цій людині є, що берегти. А коли я бачу без шолому, як більшість українців, то я чітко розумію, що людині нема, що берегти ну і вона в принципі його не одягає. Це не соромно їздити в шоломі, наколінниках і т.д. Бо отримати травму в 20 і все життя з нею жити…»

Перша медична допомога при падінні з електросамокату

Оскільки найчастіші травми: черепно-мозкова та травми голови, то треба чітко відрізняти, чи дійсно серйозна травма.

струс мозку

Симптоми черепно-мозкової травми

  • Нудота
  • Блювання
  • Не пам’ятаєте механізм травми
  • Втрата свідомості

За наявності подібних симптомів потрібно обов’язково звернутись до нейрохірурга.

Дивіться поради, як обійтися без травм на електросамокаті 

Зіркові новини
Всі відео
Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю