«Я по-іншому не можу зробити й не хочу робити»: Ольга Харлан прокоментувала минулорічний конфлікт з російською спортсменкою, який міг коштувати їй участі в Олімпіаді-2024
Ольга Харлан прокоментувала конфлікт з російською фехтувальницею, через який її ледь не відсторонили від спортивної Олімпіади-2024
Найтитулованіша спортсменка України Ольга Харлан минулого року на Чемпіонаті світу з фехтування ледь не втратила можливість брати участь в Олімпіаді-2024. Все через те, що після спортивного поєдинку Ольга Харлан відмовилася тиснути руку своїй суперниці, а саме — російській спортсменці Анні Смірновій. Українська фехтувальниця зізналася в інтерв'ю Сніданку з 1+1, що підозрювала, які після цього для неї можуть бути наслідки.
Правила змагань передбачають, що суперниці після двобою мають потиснути одна одній руки. Проте після того, як Смірнова підійшла до Харлан, українка відмовилася від цього жесту і запропонувала просто вдаритися шпагами. За свою тверду позицію українська фехтувальниця була навіть спочатку дискваліфікована зі змагань.
«Так, звісно, я знала про ризики. Точної інформації, що мене дискваліфікують не було, але ризики були дуже сильні. І я сказала — ну як вже буде. Я по-іншому не можу зробити й не хочу робити», — розповідає Ольга Харлан.
Після цієї ситуації ображена росіянка назвала такий жест проявом неповаги й вимагала покарання для Ольги Харлан. Спочатку організатори змагань не надали цьому великого значення, однак невдовзі Міжнародна федерація з фехтування все ж дискваліфікувала українку. Це означало, що Ольга Харлан не може виступати, ні на Чемпіонаті світу, ні в індивідуальних змаганнях й взагалі у складі української команди.
Цей випадок спричинив чималий резонанс у світі спорту, адже прямого порушення правил не було і Міжнародна федерація з фехтування була в курсі відмови українських спортсменів тиснути руку росіянам і білорусам. Тоді свою думку висловив і Міжнародний олімпійський комітет й закликав усіх до солідарності з українськими спортсменами. До спортивної дискусії був залучений навіть Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Дивлячись на це рік тому, коли це відбулось, як всі включилась: Національний олімпійський комітет, Міністерство спорту, федерація з фехтування, вся Україна, всі медіа. Це така підтримка була, тому дякуючи їм все вийшло. Ну ось така історія закінчується двома медалями з Парижу», — підсумовує українська чемпіонка Ольга Харлан.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не просто спорт, а боротьба за честь країни: скільки медалей вдалося здобути українцям на Олімпійських іграх-2024