Пляжний етикет: правила, про які знає не кожен

Сніданок з 1+1
07:00
Будні

Консультант з етикету розповідає про норми пристойності на пляжі.

Поділитися:

На дворі спека, і багато людей у вільні дні відвідують громадські пляжі. Та куди б ви не вибрались – на іноземний курорт чи просто на річку - не забувайте про мінімальні правила етикету. Кожен із нас колись обурювався з приводу непристойної поведінки якогось відпочивальника. Давайте перевіримо, чи знаємо ми самі достеменно, як слід поводитися на громадському пляжі.

ОДЯГ

Існують різні види пляжів, і кожен з них має свій дрескод, – пояснює консультант з етикету Юлія Юдіна.

- За правилами етикету, купальні костюми можна переодягати тільки у відповідних кабінках.

- Загортатись у рушник і перевдягатись у всіх на очах – неприпустимо.

- Дитина будь-якого віку має бути одягнена у пляжне вбрання – плавочки чи купальник. Виключення, як і в випадку дорослих, становлять лише нудистські пляжі.

- Дітей краще змалку привчати перевдягатися у кабінках, відвідувати пляжний туалет, а не «ходити» в водичку, кущики, пісочок чи під дерево.

- Щоб відвідати пляжний ресторан або кафе, обов’язково слід одягнути верхнє пляжне вбрання. Накинути парео – не достатньо.  

- Якщо це, наприклад, ресторан із повним сервіруванням, одяг не має бути прозорим.

- Мейкап, прикраси та високі підбори у пляжному закладі – ознака несмаку та невихованності.

Пам’ятайте, звичне взуття на підборах легко замінять шльопки на платформі, а здорова засмага на обличчі краще за будь-яку тоналку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 порад батькам, як безпечно організувати відпочинок дитини у таборі

ДИСТАНЦІЯ ВІД СУСІДА

- За правилами етикету, мінімальна відстань між людьми, що розташовуються на піску, має становити 0,5 м.

- Підчас відпочинку з дитиною на пляжі, обов’язково слідкуйте, щоб вона не заважала іншим людям. 

- Якщо знаєте, що маля зазвичай поводиться досить шумно, займіть максимально віддалене місце, щоб не вислуховувати потім дорікань за бризки, камінчики, м’ячик тощо.

ЇЖА НА ПЛЯЖІ

Консультант з етикету радить брати з собою на пляж тільки фрукти в упаковці, сухе печиво й воду. Та, що б ви не їли на пляжі, робіть це охайно – шкірки, кісточки, хвостики, лушпиння від зернят складайте одразу в пакетик, та потім не забудьте викинути його у смітник.

За нормами етикету, організовувати «поляну харчів» на пляжі – неприпустимо. Краще прибережіть цю традицію для дачного відпочинку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безпечна засмага для різних типів шкіри: поради експерта

АЛКОГОЛЬНІ НАПОЇ

Споживання спиртних напоїв на пляжі заборонено. Робити це можна виключно в місцях громадського харчування. Пам’ятайте: в нетверезому стані ваша безпека на воді опиняється під загрозою. А занадто активна поведінка «під шафе» може завадити спокою інших відпочивальників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З дитиною на пляж: Як обрати найкращий плавзасіб

ТВАРИНИ

Є окремі пляжі, куди дозволяється приходити з собаками. Якщо стоїть знак заборони, не порушуйте спокою інших людей та уникайте конфлікту з працівниками пляжу.

Прийшовши з твариною на відповідний пляж, ні в якому разі, не купайте собаку там, де купаються люди. Відведіть свого улюбленця подалі від інших відпочивальників.

Зіркові новини

Всі відео

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю