Скільки нітратів у весняних овочах: Сніданок з 1+1 перевірив, де безпечніше купувати молоду капусту — на ринку чи в супермаркеті

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Скільки нітратів у весняних овочах: де безпечніше їх купувати
Freepik
Поділитися:

Користувачі соцмереж у своїх відео розповідають, що в молодій капусті аномально високий вміст нітратів і доводять це на прикладах, де показник на нітратомірі перевищує свою норму в 4 рази.

З настанням теплих днів українці поспішають додати до свого раціону свіжі овочі. Одна з головних зірок весняного столу — молода капуста. Проте разом з нею з’явилися й сумніви: у соцмережах ширяться відео, де нітратоміри показують аномально високі цифри — подекуди в 4 рази вищі за норму.

Тож чи справді все так небезпечно, як здається в TikTok та Instagram? Журналісти Сніданку з 1+1 вирішили провести власний експеримент і перевірити, де капуста — безпечна, а де може бути навіть потенційно шкідлива.

Як проводили експеримент

Молоду капусту купили в трьох типових місцях, де українці роблять покупки: у супермаркеті, на офіційному ринку та на сільськогосподарському ярмарку.

Для аналізу використали нітратомір — спеціальний прилад, що вимірює вміст нітратів у продуктах. Допустима норма для молодої капусти становить до 900 мг/кг.

Результати перевірки

Аналіз показав наступні показники:

► У супермаркеті вміст нітратів у молодій капусті становив 560 мг/кг — це в межах допустимої норми.

► На офіційному ринку показник виявився аналогічним — також 560 мг/кг, що свідчить про безпеку продукту.

► А от в капусті з ярмарку рівень нітратів був найнижчим — лише 310 мг/кг, що більш ніж удвічі менше за максимально допустимий рівень.

Тож їсти чи не їсти

Пам'ятайте, що нітрати у продуктах — це не вигадка. При надмірному вживанні вони можуть негативно впливати на здоров’я, особливо у дітей, вагітних жінок і літніх людей. Проте перевірка доводить, що панікувати не варто.

Молоду капусту, вирощену навесні, можна сміливо додавати до свого раціону, якщо купувати її у перевірених місцях і дотримуватись простих правил: мити овочі перед вживанням, не зберігайте їх надто довго і, за можливості, обирати продукцію з ярмарків або ринків, де вона часто більш свіжа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гірка правда: дослідження показало, чи безпечно додавати підсолоджувачі замість цукру та чому після них ще більше хочеться їсти

Новини по темі
Всі новини