Спалах епідемії кору в Україні: як захистити себе і дітей

Сніданок з 1+1
07:00
Будні

Захворіло вже більше 700 людей у 15 різних областях.

Поділитися:
Logo Telegram Logo Facebook Logo Viber

Нагадаємо, КІР - це інфекція, що вражає людину в дитячому віці, а потім викликає пожиттєвий імунітет і вдруге ви вже на неї не захворієте. Хвороба циклічна, повторюється через 5-7 років. Попередній її спалах в Україні був у 2011 році.

Зараз у групі ризику діти. У 2011 році – були дорослі. За минулі 5 років вакцинації адекватної не було взагалі, – попереджає наш експерт лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв.

Тож, як бути дітям, або тим, хто не перехворів у дитинстві? Лікарі одностайно стверджують – робити щеплення

Тут починається «замкнене коло»: вакцини від кору немає ні в державних, ні в приватних медичних закладах, при тому, що в Міністерстві охорони здоров’я запевняють – її достатньо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що потрібно знати про дитячі щеплення: поради педіатра

Тоді лікарі «хто посміливіше» радять нереальне: придбати вакцину в аптеці перед самою процедурою, тут же передати її медпрацівнику й отримати заповітне щеплення. Та навіть якби ви й доправили дорогоцінну ампулку до місця призначення (не забуваємо про вимоги до її зберігання та спеку на дворі), вакцину ще треба знайти. 

Журналісти «Сніданку з 1+1», наприклад,  з’ясували, що одні такі інтернетівські «щеплювачі» просять за послугу 730 грн. Вони записують охочих у чергу, при цьому переконатися у відповідності  вакцини також не видається можливим.

Отже, залишається:

ДОРОСЛИМ: збільшити денну норму споживання води й приймати багато вітаміну А (продуктів, що його містять). Це може попередити захворювання/полегшити його перебіг.

ДІТЯМ: за перших симптомів кору одразу звернутися до лікаря.

НАЙПЕРШІ СИМПТОМИ КОРУ (кілька годин після зараження):

- Дуже дрібні цяточки на слизовій рота, схожі на манну крупу, з’являються в перші кілька годин після зараження. Медична назва – «Плями Копліка» чи «Плями Бельського-Філатова-Копліка».

- Почервоніння очей, нехарактерне для інших респіраторних захворювань.

ПОДАЛЬШІ СИМПТОМИ КОРУ (на 1,2,3 день):

- Підвищення температури.

- Біль у горлі.

- Нежить.

- Почервоніння очей.

На 4-5 день – характерний висип.

Ця хвороба зазвичай не дає ускладнень. Але, якщо не лікуватися та допустити їх, може розвинутися енцефаліт чи тяжка пневмонія.

Будьте поінформованими та не хворійте!

Зіркові новини
Всі відео
Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю