Не допомагають, а шкодять: лікарка назвала 5 найпоширеніших помилок при лікуванні ГРВІ

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
В Україні спалах ГРВІ: лікарка назвала найпоширеніші помилки при лікуванні
Freepik
Поділитися:

Лікарка-терапевтка розповіла, як правильно турбуватися про себе під час ГРВІ та назвала найпоширеніші помилки у лікуванні.

В Україні все частіше фіксують спалахи ГРВІ. За останній тиждень було зафіксовано понад 170 тисяч захворювань. У низці регіонів вводять карантин у дошкільних та шкільних навчальних закладах. В Сніданку з 1+1, що виходить у будні з 6:30 до 10:00 на 1+1 Україна, разом з лікарем-терапевтом розібрали, як не можна лікувати віруси.

Терапевтка Мар'яна Селюк бачила різні способи, якими українці намагаються самостійно побороти хворобу і більшість з них вона називає не лише недієвими, а й небезпечними. Серед найпоширеніших помилок при лікуванні ГРВІ та грипу медикиня називає:

  • лікування банками;
  • прогрівання гірчичниками;
  • приймання антибіотиків;
  • вдихання щойно нарізаної цибулі чи натертого часнику;
  • вживання горілки з перцем.

«Окрім шкоди, ви нічого не отримуєте. Вірус — це не бактерія, а антибіотики — антибактеріальні препарати. Вони застосовуються лише тоді, коли є бактеріальний збудник», — зазначила терапевтка.

А от з популярним в народі медом складніше. Його не можна назвати універсальним засобом для всіх, однак і не скажеш, що під час застуди він зовсім не допомагає. За словами лікарки, допомогти може тільки натуральний мед й у випадку, якщо немає алергії.

До перших ознак ГРВІ відносяться чихання, нежить, головний біль, біль у суглобах та м'язах. Проте такі симптоми також притаманні й при бактеріальних захворюваннях. Саме тому лікарка не радить займатися самолікуванням. Краще своєчасно звернутися по допомогу, аби визначити причину хвороби та отримати рекомендації щодо лікування.

Правова інформація. Цей матеріал містить загальні відомості довідкового характеру і не повинен розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. 1plus1 не несе відповідальності за діагноз, поставлений читачем на основі статті. Нагадуємо, що точний діагноз може поставити виключно лікар. Не займайтесь самолікуванням, зверніться до лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які медичні послуги можна отримати безкоштовно: НСЗУ пояснили перелік та спростували інформацію про одну процедуру на день

Новини по темі
Всі новини