За неприбирання снігу тепер можна отримати штраф: які умови та хто має платити
Штраф за неприбирання снігу: яка сума та кому варто платити?
В "Сніданку з 1+1" розповіли, що по всій Україні ухвалено правила благоустрою території населеного пункту, а саме в них і вказано, що підприємці мають утримувати в належному стані об'єкти благоустрою, що перебувають у їхній власності або в користуванні. Штрафи за порушення чималі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що повинно бути в машині взимку та як безпечно грітися і спати в автомобілі у випадку надзвичайної ситуації
Якщо підприємець не прибирає сніг, то він заплатить 340-1700 грн. Стільки ж доведеться заплатити, якщо прибраний сніг вивезуть в неналежне місце. Належні місця визначає вже місцева влада. У Черкасах, наприклад, таких точок 6 по місту.
Важливо те, щоб сніг був чистий та без сміття, адже тоді ще доведеться заплатити штраф за незаконне та неправильне вивезення відходів.
Штрафують всіх: не лише приватних підприємців, а й комунальників. Так, наприклад, у Києві донедавна вже виписали 700 приписів та 130 протоколів за порушення, в тому числі й за комунальні підприємства. Киян закликають повідомляти про нерозчищені місця — дзвонити на 1551, це гаряча міська лінія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що повинно бути в машині взимку та як безпечно грітися і спати в автомобілі у випадку надзвичайної ситуації
Дорогу мають чистити комунальники, проте біля кіосків мають очищати територію самі власники. Чому відбулося таке перекладання відповідальності пояснив голова правління спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко:
Проблема є в тому, що в комунальників 50% персоналу не вистачає. Фактично замість того, щоб прибирати, вони перекладають відповідальність на орендарів чи власників приміщень. Але може бути й третій варіант — що це відповідальність власника кіоску, але він підписав договір з компанією, яка буде прибирати цю ділянку навколо їхнього приміщення.
Яйця дорожчають: чому ціна на базовий продукт росте?