UA RU

"Я з дитинства собак люблю, у мене і думки не було їх лишити", – історія волонтера Насті Тихої, що пішки вивела зі зруйнованого Ірпеня два десятки песиків

ТСН

20-річна волонтер Настя Тиха пішки вивела зі зруйнованого Ірпеня два десятки тварин, частину – на візках.

Дівчина із кольоровим волоссям, що вивела собак з інвалідністю з Ірпеня: 20-річна Настя Тиха. Її сфотографував американець Крістофер Окіконе. Мільйони людей по всьому світу поставили собі те саме питання: хто вона і як склалася доля дівчини, яка врятувала псів. Кореспондентка ТСН Наталка Нагорна поспілкувалась з Настею.

Настя ТихаФото: Christopher Occhicone

Старі, змучені, без лап та на візках, але — врятовані. Настя вийшла з Ірпеня сердитою на іноземних репортерів: клацали фотоапаратами і не давали пройти. Це був дуже не легкий шлях: 3 години, 3 кілометри. Тепер вони в умовно безпечному місці. Ірпінські пси з інвалідністю розселилися у котячому будиночку.

"У них же інвалідні візки є, вони їхали. Чоловік ззаду йшов, підтримував, щоб не перевернулися", – розказує Настя.

Вийти геть неушкодженою Насті не вдалось:

"Я поки собак переносила, одна з них мене вкусила за палець так, що він тріснув".

Чоловік Насті, Артур, вийшов геть закривавленим:

"Двонога собака без задніх лап спочатку їхала на колясці, а потім вона загубилась і собака стерла собі задню частину, її прийшлось нести".

У Артура, до речі, алергія на шерсть.

"У нас мало в житті, що змінилося. Ми завжди вдвох, ми завжди із собаками. Весь час по зйомним будинкам. Єдине, тут гримить менше", – ділиться Настя.

Вони зібралися і виїхали, коли гримнуло геть поруч:

"Коли нам снаряд до сусіднього будинку влетів, довелося йти".

Псів готують до вивозу в Польшу та Угорщину, аби там їм усім знайшли турботливі родини. Але волонтерка Сніжана, яка займається евакуацією разом із Настею, пояснює: це не легко. Немає кліток, а ті, що купили, за захмарні гроші. Взяли поки 16, на одну партію вивозу вистачить. Але немає, чим везти: це має бути велика машина, хоча б на 5 тон. Трьох собак з інвалідністю Настя вирішила залишити собі. Але дуже сподівається, що знайде і четверту: її бігль Зюзя вирвався і втік і вона планує повернутися з ним в Ірпінь.

Також у планах Насті було врятувати ще й батьків, вони залишалися під Бородянкою і не виїзжали, бо теж мали на руках два десятки собак:

"Сидять, голодають разом з собаками, їх не лишають. Я з дитинства собак люблю, у мене і думки не було їх лишити. Куди ж я своїх малюків кину, їх треба було виводити з нами".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ100 днів повномасштабної війни росії в Україні: знакові моменти боротьби українців проти російської агресії

Наживо під час включення в ефірі марафону «Єдині новини», у спеціальному випуску ТСН, присвяченому 100 дням з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Наталка Нагорна поспілкувалась із Настею Тихою та її чоловіком Артуром. Із хороших новин: бігль Зюзя знайшовся і вже перебуває зі своїми господарями. Зараз у Насті та Артура близько 40 тварин, яких привозять із гарячих точок: Маріуполя, Миколаєва, Харкова:

"Ми приймаємо їх, щоб потім знаходити господарів або відправляти за кордон. Поки що вони живуть у нас та проходять лікування, оскільки усі вони приїжджають хворими".

Настя відслідковує долю тварин, їй надсилають фотографії, питають порад, особливо щодо тварин-інвалідів. Також Настя змогла допомогти батькам, які перебували під Бородянкою. Останні дні батьки ходили на поле, збирали кукурудзу, що лишилась з минулого року, мололи та годували цим собак, тому що їжа закінчилась геть уся.

"Мама подзвонила і сказала, що собаки не їли 4 дні. Вони починають помирати. І тоді якраз прорвались туди. Я їм дала трохи корму. Ті волонтери потрапили у полон під Бучею, просиділи два дні і прорвались. Потім вже і їх звільнили. Зараз собаки відгодовуються потроху".

Чоловік Насті розказав, що люди досі допомагають, приїжджають, привозять усе необхідне, питають, що потрібно.

ТСН 2020 ТСН за 2020.02.28

Новини по темі
Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Приймаю