Доплата вчителям та «тисяча Зеленського»: фінансист пояснив чи вплинуть додаткові виплати від держави на підвищення цін 

ТСН
19:30
Щодня на YouTube
Грошові виплати від уряду: як це вплине на економіку України
Getty Images

Уряд продовжує анонсувати нові програми фінансової підтримки для громадян і хоча вони покликані полегшити життя українцям — ці ініціативи, як попереджують експерти, можуть призвести до неочікуваних наслідків.

Поділитися:

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль нещодавно оголосив про введення доплати до зарплати вчителям, попередньо відома також й інша програма — «1000 гривень від Зеленського», за якою кожен українець зможе отримати додаткові кошти.

Здавалося б, у чому проблема? З одного боку — це безперечно фінансова допомога громадянам в умовах війни, з іншого — такий крок може спричинити зростання інфляції та погіршити економічну ситуацію в Україні.

Детальніше про всі грошові виплати від держави, а також їх доцільність — розповіли в сюжеті ТСН

Які грошові виплати обіцяє уряд

З 1 січня 2025 року уряд запроваджує доплату до зарплати вчителів у розмірі 1000 грн, а вже з 1 вересня 2025 року ця сума зросте до 2000 грн.

Окрім того, нагадаємо, що з грудня 2024 року по лютий 2025 року українці зможуть отримати 1000 грн в рамках програми Національний кешбек. Гроші можна буде отримати на спеціальну картку, або ж для тих, хто не має доступу до мобільного застосунку Дія — у відділеннях Укрпошти.

Окрім того, в уряді анонсували ще зимовий пакет підтримки для українців, але його деталі залишаються поки що невідомими. 

Як це вплине на економіку

Після ознайомлення з актуальними грошовими виплатами від держави відразу виникає позитивна думка, що уряд дійсно дбає про своїх громадян, але чи матиме це своєю чергою якийсь вплив на економіку країну?

Фінансист Олександр Савченко попереджає, що така роздача грошей, хоч і має на меті підтримку найбільш уразливих верств населення, все ж призведе до росту інфляції. Якщо 1000 грн отримають мільйони громадян, то загальний попит на товари й послуги зросте, а це, своєю чергою, призведе до збільшення цін. І хоча 1000 гривень для кожного здаються дрібницею, на ринку — це може означати серйозні зміни.

«Це безумовно розжене інфляцію. Якщо в кожного з нас з'являться додаткові гроші — це спричинить підвищення попиту, а отже і цін. Наприклад, 1000 гривень — це приблизно 1% до інфляції», — каже фінансист. 

Попри оптимістичні прогнози уряду, зміни в економічній ситуації також можуть торкнутись курсу гривні, а от долар вже почав зростати серед всіх інших валют. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5000 тисяч гривень штрафу: адміністративна відповідальність для батьків за прогули дітей в школі — що відомо

Новини по темі