Підробний сертифікат вакцинації: чи можна з ним отримати щеплення від коронавірусу (розповідає адвокат Іван Бодня)
Що робити власнику підробного сертифіката про вакцинацію, якщо він все ж вирішив щепитися від коронавірусу? І чи можливо це?
Чи може власник «липового» сертифікату вакцинації все ж отримати щеплення від COVID-19, якщо змінив свою думку і хоче забезпечити собі імунітет? З цим питанням у «Твоєму дні» розбиралися разом з адвокатом Іваном Боднею.
У МОЗ зробили спробу зробити роз’яснення, що ж робити у такому непростому випадку? Там повідомляють – щоб отримати щеплення, потрібно вилучити із системи HELSI неправдивий запис про вацкинацію. Це повинна зробити особа, яка вносила сфальсифікований запис: найчастіше це лікар, який пішов на підробку документів. Та як знайти цього лікаря, якщо сертифікат було замовлено через посередників? І взагалі, чи реально це зробити?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна вагітним вакцинуватися від COVID-19? Коментує медична експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова
На відео-зв’язку зі студією «Твого дня» адвокат Іван Бодня наголошує:
Я би не радив звертатися з цим питанням до правоохоронних органів, адже мова йде про підробку документів. Як виробництво, так і використання підробних документів є незаконним.
Також Іван Бодня вважає, що неправдиві дані до реєстру могли бути внесені не лише лікарями, а й іншими особами, які незаконним шляхом отримали до нього доступ. За словами Івана Бодні, формування сертифікатів вакцинації регламентує Постанова Кабінету Міністрів України №677. Але навіть у справжньому, не «липовому» сертифікаті можуть бути допущені помилки, які треба виправити. Тому Іван Бодня радить:
►Звернутися до кваліфікованої лабораторії з ліцензією і спробувати з її допомогою сформувати сертифікат про те, що людина таки отримала вакцинацію. Фактично виправити сфальсифіковану інформацію.
►Якщо лабораторія не зможе допомогти, звернутися до сімейного лікаря. Адже саме він має доступ до реєстру у системі HELSI і може спробувати відкоригувати відомості про пацієнта в ньому.
Дивіться, як правду і міфи про вакцини від коронавірусу розповідає біологиня Дарка Озерна:
Нагадуємо, окрім інформаційної кампанії, яка покликана стимулювати населення вакцинуватися, 1+1 media проводить велику кількість заходів з популяризації вакцинації проти COVID-19. Нещодавно стартувала власна соціальна кампанія «Вакцинуйся. Разом ми сильніші». Для працівників компанії та родичів колег було проведено дві хвилі вакцинації в офісі. Крім цього, щепитися вакциною (три на вибір) можуть усі відвідувачі прямоефірного шоу «Танці з зірками» (слідкуйте за анонсами).