Команда проекту «Україна. Повернення своєї історії» потрапила до секретного архіву Ватикану

Україна. Повернення своєї історії
Дивись відео
Документальний фільм «Україна. Повернення своєї історії», команда проекту потрапила до секретного архіву Ватикану
1plus1.ua

У документальному фільмі «Україна. Повернення своєї історії» на «1+1» покажуть унікальний документ тисячолітньої давності.

Поділитися:

Творці документального історичного фільму «Україна. Повернення своєї історії» на телеканалі «1+1» під час зйомок стрічки у Ватикані змогли побачити унікальний документ тисячолітньої давності, який зберігається в сховищі Апостольської Столиці та пов’язує історію Риму з історією Київської Русі.

Під час роботи у Секретному ватиканському архіві разом із відомим істориком церкви Порфірієм Підручним автор фільму Акім Галімов отримав доступ до листа від Папи Григорія VII, адресованого сину Ярослава Мудрого – Ізяславу. Документу майже тисяча років. Раніше повний зміст листа був відомий лише історикам, а оригінал документу бачили одиниці. Автор фільму вважає, що показати цей артефакт широкій аудиторії справжня удача.

У секретний ватиканський архів потрапити майже нереально. Але для фільму «Україна. Повернення своєї історії» зробили виключення. Ми вивчали один стародавній лист, що Папа Григорій VII написав сину Ярослава Мудрого. Оригіналу документа - тисяча років, відчуття неймовірні. Сам лист містить інформацію, яка відкриває зовсім інші сторінки української історії, - написав Акім Галімов на своїй сторінці у соціальній мережі.

Цікаво, що під час роботи знімальної групи «1+1» у Ватикані також знаходився президент США Дональд Трамп та його дружина Меланія із візитом до Папи Франциска.

«Учора разом із Дональдом Трампом працювали у Ватикані. Поки він та Меланія зустрічалися з Папою, ми з отцем Порфірієм та оператором-постановником Маркіяном Канюкою були на кілька поверхів нижче, в дуже цікавому місці», - поділився автор фільму «Україна. Повернення своєї історії».

Читайте також: Автори фільму «Україна. Повернення своєї історії» спробують відтворити обличчя Ярослава Мудрого.

Нагадаємо, перша частина фільму «Україна. Повернення своєї історії», яка була презентована минулого року до 25-ї річниці Незалежності України, отримала премію «Телетріумф» у номінації «Документальний фільм/цикл». Стрічка покликана розвінчати міфи та повернути українцям справжню історію. 

Над виробництвом фільму працює творча група «1+1 Продакшн» під керівництвом Вікторії Лєзіної. Режисер – Дарія Саричева. Автори сценарію – Акім Галімов, Руслан Шаріпов, Оксана Іванченко. Оператор-постановник – Маркіян Канюка. Виконавчий продюсер – Володимир Андріюк.   

 

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю