День весняного рівнодення 2022: дата, традиції та заборони дня

Коли настане день весняного рівнодення в 2022 році?

День весняного рівнодення – це особливий час, коли тривалість світлового дня дорівнює ночі. Взагалі, рівнодення — це мить, коли центр сонячного диска у своєму видимому русі екліптикою перетинає небесний екватор. У дні рівнодення тривалість дня на всій Землі, крім районів земних полюсів, майже дорівнює тривалості ночі. Точка, в якій центр Сонця перетинає екватор під час руху з південної півкулі до північної, називається точкою весняного рівнодення, протилежна — точкою осіннього рівнодення. У народному календарі дата отримала назву Весняне рівнодення, Весняний сонцеворот, Вербоносиця, Лазар. 

Весняне рівнодення 2022: коли настане весна

В 2022 році День весняного рівнодення припадає на 20 березня, і відбудеться о 17 годині 33 хвилини за київським часом. Через різницю між календарним та астрономічним роком весняне рівнодення не має фіксованої дати і щороку може зрушуватися на кілька годин. У високосний рік виходить коригування часу і рівнодення повертається на вихідну позицію. Дата весняного рівнодення набагато більш постійна, ніж осіннього рівнодення, літнього та зимового сонцестояння. Також, варто зазначити, що цього року День весняного рівнодення настане майже одразу після першої Повні весни.

День весняного рівнодення — слов'янське свято, яке ознаменовує зміну сезонів – закінчення зими і початок весни. Після цього дня весна остаточно вступала в свої права, а світловий день ставав довшим. Тільки двічі на рік Сонце сходить точно на сході і заходить точно на заході.

День весняного рівнодення 20 березня: традиції свята

У цей день випікали фігурки у формі птахів: їх підкидали вгору і ловили, щоб залучити в своє життя щастя, благополуччя, здоров’я і достаток. Колись день весняного рівнодення відзначався добуванням «нового вогню». Чоловіки робили це старовинним способом – шляхом тертя дерев’яних палиць або інших пристосування. Цей вогонь називали «живим» і приписували йому священний характер: 

  • від нього розпалювали багаття на різних кінцях села, щоб захистити жителів від епідемій різних хвороб;
  • через багаття, запалені від «живого» вогню, проганяли стадо, щоб не було падежу худоби.

Настання весни наші предки вважали святом та з великим нетерпінням очікували її приходу. День весняного рівнодення урочисто відзначали в різних частинах Європи та Азії. Язичницькі святкування приходу весни були сповнені сакральним змістом перемоги світла над пітьмою, пробудження всього живого і початку нового життя. Стародавні єгиптяни звели Великого Сфінкса так, щоб він вказував прямо на сонце, що сходить під час весняного рівнодення.

У багатьох народів у різні часи весняне рівнодення було початком Нового року. Цей момент слугує відліком для важливих подій у різних релігіях, зокрема в юдаїзмі (Песах), християнстві (обчислення дати Великодня), ісламі (Навруз) тощо. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місячний календар на березень 2022: сприятливі та несприятливі дні першого місяця весни

Що сприятливо робити на День весняного рівнодення

➤зробіть прибирання вдома, викиньте все непотрібне і старе

➤напишіть список справ і нових цілей для себе

➤загадайте бажання і запишіть його на листку паперу, а потім сховайте (саме час загадати бажання про мир)

➤попрощайтеся з негативними думками і помиріться з рідними

Весняне рівнодення: що не можна робити

➤ Не варто починати нові справи. Успіх таких справ не гаратновано, а от помилки виправити буде важко. Краще обмежитись плануванням.

Не сваріться з рідними та не з'ясовуйте стосунків. Не відомо, чи буде у вас можливість це залагодити у майбутньому. 

Прикмети в День весняного рівнодення

  • Якщо в цей день мороз, то холоди триватимуть ще 40 днів.
  • Якщо птахи прилетіли в День весняного рівнодення, буде хороший урожай пшениці.
Більше новин