Сонце і море: як правильно мити та захищати волосся від ультрафіолету влітку (поради трихолога)

Як правильно доглядати за волоссям влітку? Чи можна ефективно захистити волосся від впливу сонця та солоної води? Про це розповідає лікар-трихолог.

Як правильно мити волосся влітку та захищати його від впливу ультрафіолету? Чи існують правила догляду за волоссям на морі? Про це в ефірі шоу «Сніданок. Вихідний» розповів лікар-трихолог Денис Прокопович. Він наголошує:

Ультрафіолет – один з найбільш агресивних факторів зовнішнього середовища, який негативно впливає на волосся. Меланін поглинає ультрафіолет і перетворює його на теплову енергію, а це руйнує молекули сірки.

Чому це погано? Справа в тому, що саме сірка скріплює лусочки, які формують кутикулу волосся, його верхній шар. І якщо цього не відбувається через вплив ультрафіолету, волосся стає сухим, ламким, тьмяним, схильним до випадіння.

Фото: pexels/Helena Ije

Правила догляду за волоссям влітку

Як же правильно доглядати за волоссям влітку, враховуючи спеку, сонце та поїздки на море? Денис Прокопович поділився деякими секретами:

  • Слід почергово мити волосся двома типами шампунів: 1-2 рази на тиждень шампунем, який гарно очищає шкіру голови, для профілактики себорейного дерматиту та лупи, 2-3 рази на тиждень – нейтральним, безсульфатним шампунем.
  • Щоразу після миття використовувати кондиціонер для волосся.
  • Зволожуючу маску використовувати 1 раз на тиждень.
  • На вулиці максимум часу знаходитися в головному уборі, щоб захистити волосся від сонця.
  • На нижню третину волосся наносити засіб з ультрафіолетовими фільтрами, який не потрібно змивати. Важливо: не треба його наносити зверху голови, особливо – на коріння волосся, адже зазвичай цей засіб на масляній основі, а влітку це для шкіри голови не дуже добре.
  • На відпочинку мити голову щодня, щоб змити з волосся морську сіль та засоби для очищення води в басейні.
  • Уникати використання влітку фенів, «прасочок» та інших термічних засобів по догляду за волоссям.
  • Збалансовано та правильно харчуватися, адже краса та сила волосся напряму залежить від того, чи отримав організм всі необхідні вітаміни і мікроелементи з їжі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волосся влітку: як захистити від палаючого сонця та пилу (поради трихолога)

Більш детальні поради лікаря-трихолога, який розповідає про правила догляду за волоссям влітку, можна послухати у випуску «Сніданок. Вихідний» від 10 липня 2021 року.

Loading...

Більше новин