В Україні запрацює нова субсидія для ВПО: що відомо

Субсидія на оренду житла: якою буде нова програма підтримки ВПО в Україні.

В Мінсоцполітикі очікують, що після затвердження відповідного рішення уряду, вже з червня в Україні може розпочатися дія нової програми підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО), яка передбачає виплату субсидій на оренду житла. Ця ініціатива має на меті полегшити життя людей, які змушені були покинути свої домівки через війну, та надати їм можливість знайти більш комфортне та самостійне житло.

Хто може отримати субсидію

Програма орієнтована на ВПО, які проживають у місцях компактного проживання (модульні містечка, гуртожитки тощо). Також до неї можуть долучитися інші ВПО, які не мають змоги повернутися до свого попереднього місця проживання через його пошкодження або з інших причин.

Розмір субсидії

Розмір субсидії буде залежати від вартості оренди у конкретному регіоні, кількості осіб у складі домогосподарства, яке орендує житло, а також доходів домогосподарства та спроможності оплачувати рахунки за оренду самостійно. Чим нижчими є доходи, тим вищий відсоток вартості оренди буде покривати субсидія. Спочатку запровадження субсидії на оренду планується для ВПО. У майбутньому цей проєкт підтримки може бути поширений і на інших громадян, які потребуватимуть допомоги від держави. 

Як отримати субсидію

Щоб отримати субсидію, ВПО необхідно буде звернутися до органів соціального захисту населення за місцем проживання. Перелік необхідних документів буде оприлюднено найближчим часом.

Очікувані результати

За оцінками уряду, програмою зможуть скористатися близько 200 000 ВПО. Ініціатива має допомогти ВПО:

  • покращити свої житлові умови;
  • зменшити фінансовий тягар, пов'язаний з орендою житла;
  • швидше інтегруватися до нових громад.

Важливо

  • Програма є тимчасовою та діятиме протягом двох років.
  • За цей час уряд планує розробити більш довгострокові рішення щодо забезпечення житлом ВПО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Більше новин