Пес-піротехнік Патрон ексклюзивно у «Сніданку з 1+1» на ТЕТ: чому господар Михайло називає його маленьким термітом та не радить заводити цю породу

Вперше до студії «Сніданку з 1+1» завітав найпопулярніший пес-піротехник України Патрон.

Улюблена програма українських телеглядачів «Сніданок з 1+1» в ефірі телеканалу ТЕТ у будні з 7:00 до 10:00 та у вихідні – з 8:00 до 10:00 продовжує розповідати українцям про оперативні новини в країні та долучати спеціалістів різних галузей. 

Вперше до студії «Сніданку з 1+1» завітав найпопулярніший пес-піротехник України Патрон разом зі своїм господарем Михайлом Ільєвим – начальником частини піротехнічних робіт ГУ ДСНС України у Чернігівській області. Наразі графік Патрона неймовірно насичений, проте це не через медійну впізнаваність, а великий обсяг робіт у розмінуванні.

«Великий обсяг робіт по розмінуванню маємо в Чернігівській області. З ранку до вечора і майже без вихідних працюємо, були активні бойові дії на території області, багато залишено різних «подарунків», – зазначив Ільєв.

Нещодавно пес Патрон отримав звання «Посла Доброї Волі» від ЮНІСЕФ. Господар зазначив, що цей статус по факту вигаданий і не несе за собою ніяких обов’язків, проте завдяки Патрону та різним лекціям для дітей в ігровій формі, до яких часто долучають пса, вдається малечі донести важливу інформацію про власну безпеку.

Loading...

Ведучі Неля Шовкопляс та Єгор Гордєєв пригадали, як Володимир Зеленський познайомив міністра Канади Джастіна Трюдо з Патроном під час нагородження саперів. Тоді пес-піротехнік несподівано для усіх почав гавкати на Трюдо. Ільєв пояснив поведінку Патрона так:

«Коли є нова людина і вона протягує руку – він мене захищає, адже я тримаю його на повідцю».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ролик з песиком Патроном: як виглядають міни, чим вони небезпечні, чого не можна робити

Щодо здібностей Патрона, які так стали в нагоді під час повномасштабного вторгнення, власник розповів, що таланти пса розвивали поступово, раніше пес-піротехнік був долучений до розмінування об’єктів часів минулих війн. На роботу хазяїн Михайло почав брати пса вже з трьох місяців, а коли йому виповнилось пів року – Патрона долучили до кінологічних занять та навчання.

«Коли ми приходили займатись до кінологів, то були найменшими. Там навчались вівчарки, бельгійки, кінолог навіть з нас сміявся, говорячи, що не займається такими маленькими породами. Але ми спробували і вийшло», – поділився власник пса.

Окрім роботи сапера, Патрон веде і активну діяльність у соцмережах. Хто ж насправді є адміністратором сторінок пса – власник Михайло відповів неоднозначно, офіційно не підтвердивши, що це він. Говорить, що насправді пес-піротехнік має власного перекладача, який розуміє усе, що він передає та перетворює це на тексти.

Щодо того, як Патрон з’явився у родині, Михайло розповів, що вони дуже довго обирали породу собаки. Зважали на критерії того, що це має бути маленький пес для життя в квартирі, щоб з ним можна було подорожувати, а також за можливості брати на роботу. Ім’я для джека-рассела обрав син, який знає напрямок роботи батька та розбирається в калібрах боєприпасів. Серед імен були навіть варіанти «Снаряд» та «Пуля». Проте родина зупинилась на назві Патрон.

За словами власника Михайла, насправді джек-рассел – нелегка собака, оскільки має важкий характер та потребує постійного руху. Це та порода, якою потрібно весь час займатись. Господар Патрона зізнається, що просто так залишити його вдома – неможливо.

«Чому я говорю на нього маленький терміт? Бо він може наробити багато шкоди. Це все одно норкові, мисливські собаки. Кросівки, кімнатні капці, шпалери, лінолеум – ми це все пройшли», – наголосив власник Патрона.

Також Ільєв підкреслив, що перед тим, як обрати собі цю породу, потрібно її дуже добре вивчити. Наразі через популярність Патрона багато українців зацікавились саме джеком-расселом. На питання, чи планується потомство у найпопулярнішого пса країни, власник відповів, що наразі піротехніку не до цього, адже він має багато роботи. І додав:

«Ми не хочемо, щоб на бренді Патрона була якась спекуляція. Щоб люди заробляли великі кошти, заявляючи, що це син Патрона».

Щодня на глядачів «Сніданку з 1+1» очікують оперативні новини, поради від профільних спеціалістів, включення зірок та українців, які роблять усе задля перемоги України.  Не пропустіть щодня проєкт з 07:00 до 10:00, а у вихідні – з 8:00 до 10:00 на телеканалі ТЕТ, а також на YouTube. Також переглянути проєкт можна на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ.

Фото: Instagram.com/patron_dsns

Більше новин