Ролик з песиком Патроном: як виглядають міни, чим вони небезпечні, чого не можна робити
Знаменитий песик Патрон бере участь в освітніх відео про ризики вибухонебезпечних предметів.
UNICEF спільно з ДСНС України, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Національною поліцією України підготували серію освітніх відео з песиком Патроном про ризики вибухонебезпечних предметів на територіях України, де велися бойові дії чи перебували окупанти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Історія знаменитого песика Патрона, який допомагає працівникам ДСНС розміновувати території
Нагадаємо, песик Патрон — це талісман та помічник чернігівських піротехніків. Місія у нього дуже важлива: песик відважно шукає вибухонебезпечні предмети. Завдання у собаки й справді дуже відповідальне, адже Чернігівщина місяць була в облозі, масовано обстрілювалася ворогом, тож вся область у нерозірваних мінах та снарядах. Ведучий "Світу навиворіт" та "Мандруй Україною" Дмитро Комаров також в рядах прихильників Патрона: Дмитро зустрівся з песиком, коли той розміновував місцевість.
ФОТО: Instagram/komarovmir
Песик Патрон вже став медійним персонажем, якого впізнають і дорослі, і діти. Тож завдяки йому можна привернути більше уваги людей до такого важливого питання, як поводження з вибухонебезпечними предметами. Тож було вирішено зняти серію освітніх роликів з песиком. Один з них — про вибухові елементи касетних боєприпасів. У ролику йдеться про те, як вони виглядають, у чому їхня небезпека та у яких підступних місцях вони можуть ховатися. А також про те, що робити і чого НЕ МОЖНА робити, якщо їх побачили?
Відео рекомендується переглянути дорослим і показати дітям. А песик Патрон точно приверне додаткову увагу малечі. Піротехнік Державної служби України з надзвичайних ситуацій Василь Хміль розказав у відео, де можуть знаходитися міни та інші вибухонебезпечні предмети:
►На поверхні землі.
►На даху будівель.
►В гілках дерев.
►Всередині приміщення.
Якщо ви чи ваша дитина побачили незрозумілий предмет, слід дотримуватися таких 3 простих правил, які рятують життя:
1. Не підходьте.
2. Не чіпайте.
3. Повідомте про небезпеку людей навколо та телефонуйте за номером 101.
Також читайте про мультики та пісеньки для дітей про правила поводження з невідомим предметами, а також покажіть дітям, як виглядають міни, на зрозумілих зрозумілі малюнках від ЮНІСЕФ. І нехай песик Патрон допоможе дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними предметами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінна небезпека: де вони можуть бути та що не можна робити, якщо знайшли міну
Дивіться сюжет "Сніданку з 1+1" про песика Патрона: