Пес-піротехнік Патрон ексклюзивно у «Сніданку з 1+1» на ТЕТ: чому господар Михайло називає його маленьким термітом та не радить заводити цю породу

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Пес-піротехнік Патрон ексклюзивно у «Сніданку з 1+1» на ТЕТ

Вперше до студії «Сніданку з 1+1» завітав найпопулярніший пес-піротехник України Патрон.

Поділитися:

Улюблена програма українських телеглядачів «Сніданок з 1+1» в ефірі телеканалу ТЕТ у будні з 7:00 до 10:00 та у вихідні – з 8:00 до 10:00 продовжує розповідати українцям про оперативні новини в країні та долучати спеціалістів різних галузей. 

Вперше до студії «Сніданку з 1+1» завітав найпопулярніший пес-піротехник України Патрон разом зі своїм господарем Михайлом Ільєвим – начальником частини піротехнічних робіт ГУ ДСНС України у Чернігівській області. Наразі графік Патрона неймовірно насичений, проте це не через медійну впізнаваність, а великий обсяг робіт у розмінуванні.

Патрон

«Великий обсяг робіт по розмінуванню маємо в Чернігівській області. З ранку до вечора і майже без вихідних працюємо, були активні бойові дії на території області, багато залишено різних «подарунків», – зазначив Ільєв.

Нещодавно пес Патрон отримав звання «Посла Доброї Волі» від ЮНІСЕФ. Господар зазначив, що цей статус по факту вигаданий і не несе за собою ніяких обов’язків, проте завдяки Патрону та різним лекціям для дітей в ігровій формі, до яких часто долучають пса, вдається малечі донести важливу інформацію про власну безпеку.

Ведучі Неля Шовкопляс та Єгор Гордєєв пригадали, як Володимир Зеленський познайомив міністра Канади Джастіна Трюдо з Патроном під час нагородження саперів. Тоді пес-піротехнік несподівано для усіх почав гавкати на Трюдо. Ільєв пояснив поведінку Патрона так:

«Коли є нова людина і вона протягує руку – він мене захищає, адже я тримаю його на повідцю».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ролик з песиком Патроном: як виглядають міни, чим вони небезпечні, чого не можна робити

Щодо здібностей Патрона, які так стали в нагоді під час повномасштабного вторгнення, власник розповів, що таланти пса розвивали поступово, раніше пес-піротехнік був долучений до розмінування об’єктів часів минулих війн. На роботу хазяїн Михайло почав брати пса вже з трьох місяців, а коли йому виповнилось пів року – Патрона долучили до кінологічних занять та навчання.

«Коли ми приходили займатись до кінологів, то були найменшими. Там навчались вівчарки, бельгійки, кінолог навіть з нас сміявся, говорячи, що не займається такими маленькими породами. Але ми спробували і вийшло», – поділився власник пса.

Окрім роботи сапера, Патрон веде і активну діяльність у соцмережах. Хто ж насправді є адміністратором сторінок пса – власник Михайло відповів неоднозначно, офіційно не підтвердивши, що це він. Говорить, що насправді пес-піротехнік має власного перекладача, який розуміє усе, що він передає та перетворює це на тексти.

Патрон

Щодо того, як Патрон з’явився у родині, Михайло розповів, що вони дуже довго обирали породу собаки. Зважали на критерії того, що це має бути маленький пес для життя в квартирі, щоб з ним можна було подорожувати, а також за можливості брати на роботу. Ім’я для джека-рассела обрав син, який знає напрямок роботи батька та розбирається в калібрах боєприпасів. Серед імен були навіть варіанти «Снаряд» та «Пуля». Проте родина зупинилась на назві Патрон.

За словами власника Михайла, насправді джек-рассел – нелегка собака, оскільки має важкий характер та потребує постійного руху. Це та порода, якою потрібно весь час займатись. Господар Патрона зізнається, що просто так залишити його вдома – неможливо.

«Чому я говорю на нього маленький терміт? Бо він може наробити багато шкоди. Це все одно норкові, мисливські собаки. Кросівки, кімнатні капці, шпалери, лінолеум – ми це все пройшли», – наголосив власник Патрона.

Також Ільєв підкреслив, що перед тим, як обрати собі цю породу, потрібно її дуже добре вивчити. Наразі через популярність Патрона багато українців зацікавились саме джеком-расселом. На питання, чи планується потомство у найпопулярнішого пса країни, власник відповів, що наразі піротехніку не до цього, адже він має багато роботи. І додав:

«Ми не хочемо, щоб на бренді Патрона була якась спекуляція. Щоб люди заробляли великі кошти, заявляючи, що це син Патрона».

Щодня на глядачів «Сніданку з 1+1» очікують оперативні новини, поради від профільних спеціалістів, включення зірок та українців, які роблять усе задля перемоги України.  Не пропустіть щодня проєкт з 07:00 до 10:00, а у вихідні – з 8:00 до 10:00 на телеканалі ТЕТ, а також на YouTube. Також переглянути проєкт можна на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ.

Фото: Instagram.com/patron_dsns

Новини по темі