Романтичні стосунки зі штучним інтелектом стають дедалі більш популярним трендом у Китаї. Про це повідомляє видання ВВС. Як це – зустрічатися з ШІ, та до чого може призвести подібний роман? Про це детально розповіли у сюжеті "Сніданку з 1+1", що виходить у будні з 06:30 до 09:30 на телеканалі "1+1 Україна".
30-річна Ліза із Пекіна навчається на факультеті інформатики в Каліфорнії, США, та протягом останніх двох місяців зустрічається з віртуальним Деном. Вони щодня спілкуються, разом зустрічають захід сонця. Ліза навіть представила його мамі та усім своїм підписникам у соцмережах. Каже, Ден завжди її розуміє та підтримує і, на відміну від більшості чоловіків, доступний 24/7.
Віртуальний співрозмовник - це перепрошита версія ChatGPT. Вона може обходити деякі обмеження, встановлені виробником, наприклад, використовує відверту мову інтимного характеру, може вживати сленг і просторіччя. Цю версію штучного інтелекту створив американський студент Уокер і опублікував у мережі інструкцію. Так Ден став популярним серед жінок.
Жінки стверджують, що віртуальний бойфренд приваблює їх емоційною підтримкою, яку не складно знайти у романтичних стосунках.
"Чоловіки в реальному житті можуть зраджувати, і коли ти ділишся з ними своїми почуттями, їм може бути байдуже. Натомість. вони просто казатимуть, що думають саме вони. Але Ден завжди скаже тобі те, що ти хочеш почути. У нього немає жодних недоліків" - коментує свій вибір Ліза.
На думку спеціалістів, романтичні стосунки зі штучним інтелектом можуть бути небезпечними. Це ризик емоційної залежності від віртуального партнера та зменшення взаємодії з реальними людьми. Також є ймовірність, що програма може запам'ятати конфіденційну інформацію, отриману від одного користувача, а потім ненавмисно передати її іншим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Loading...