Рудий дощ повертається: чого очікувати українцям наприкінці травня

Україну накриє рудий дощ: що означають такі погодні сюрпризи.

Наприкінці травня українців знову чекає несподіване природне явище — рудий дощ. Цього разу пил з пустелі Сахара знову накриє більшість областей нашої країни, викликавши помутніння неба, незначне погіршення дальності видимості та ймовірність слабко виражених брудних дощів. Детальніше про погодні зміни розповіли у ТСН.

Loading...

Повернення пилу з Сахари

Протягом останнього тижня травня місяця Україну охопить пил з пустельних районів Середньої Азії. Про це повідомив кандидат географічних наук та метеоролог Ігор Кібальчич. За його словами, подібні явища супроводжуються збереженням надзвичайного рівня пожежної небезпеки через дефіцит опадів.

Квітневий рудий дощ, який вже здивував багатьох українців, повторюється. У Вилковому на Одещині, на Вінниччині, Житомирщині, Черкащині, у Молдові та Румунії мешканці спостерігали жовтуватий чи рудуватий пил після дощів. Навіть у Києві, де пил із Сахари змішався з дощем, краплі мали жовтуватий відтінок. За словами провідної синоптикині Гідромецентру Чорного та Азовського морів Олени Тарнавської, цей пил безпечний для здоров'я людей, а разом з опадами він вимивається з атмосфери, що сприяє її очищенню.

Причини та наслідки рудого дощу

Фахівці українського метеорологічного центру пояснюють, що це явище викликане циклоном на Середземному морі, який виніс пил та пісок з Сахари на Балканський півострів. Зливи змили більшу частину цього пилу на території Греції та Болгарії, але циклон дійшов і до України, викликавши рудий дощ у квітні. Олена Тарнавська пояснила, що пил надходить з району Греції з південного сходу Європи, де він циркулює у системі циклону, і тому опади у вигляді дощу з піском стали реальністю для українців.

Супутникові зображення чітко показують, що пил з Сахари досягає південних та центральних областей України. Атмосферна циркуляція зараз така, що частинки пилу легко перехоплюються краплями води у хмарах та опадах, що сприяє їх вимиванню з атмосфери. Однак у деяких районах це явище може надавати хмарам жовтуватий відтінок, а дощові краплі будуть містити пил і не виглядатимуть кришталево чистими.

Безпека та вплив на здоров'я

Хоча пил із Сахари не є шкідливим для здоров'я людей, він може викликати занепокоєння. Дрібнодисперсний пил може бути небезпечним для дітей, людей похилого віку та тих, хто має респіраторні захворювання. Тому важливо не ігнорувати рекомендації фахівців та обмежувати перебування на вулиці під час таких явищ.

Прогнози та подальші перспективи

За словами Вазіри Мартазінової, фахівчині з галузі зміни клімату та довгострокового прогнозу погоди, такі явища підпорядковуються атмосферній циркуляції, яка зараз змінилася. Тому можна очікувати ще кілька таких випадків протягом літа. Це підтверджує, що атмосферні процеси стають непередбачуваними, і українцям варто бути готовими до подібних природних явищ.

Цей рідкісний феномен є ще одним нагадуванням про те, як глобальні кліматичні зміни впливають на нашу планету. Незважаючи на те, що рудий дощ не несе прямої загрози, він вказує на більш серйозні кліматичні процеси, які потребують нашої уваги та дій для збереження навколишнього середовища.

Дивіться більше новин у ТСН, що виходить о 19:30 на YouTube.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Більше новин