26 квітня 1986 року — відома дата для усього світу, день Чорнобильської катастрофи. Вона була спричинена двома тепловими вибухами й подальшим руйнуванням четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції. Щороку Україна згадує ці події, як одну із найстрашніших подій людства. Ведуча ТСН Соломія Вітвіцька показала, як проходила її підготовка до прямого ефіру з ЧАЕС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Річниця аварії на ЧАЕС: як працювала ЧАЕС в окупації та як живе зона відчуження зараз
Соломія проводить прямий ефір з Чорнобильської атомної станції вже не вперше, проте цьогоріч випуск особливий: зона ЧАЕС довгий час була окупована російськими військами, проте вчора, 26 квітня, Вітвіцька вела інформаційні випуски ТСН вже зі звільненої території.
Вже не вперше за російсько-українську війну росія погрожує всьому світу натиском ядерної кнопки. У зв'язку з високою небезпекою, яка походить від радіоактивних матеріалів і потенційно великої шкоди, яку може завдати подібна атака, даним погрозам приділяється особлива увага. Соломія сказала:
Ядерний тероризм — це новий термін для нас, і під час цієї загарбницької російської війни увесь світ відчув жах можливої небезпеки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Два місяці повномасштабної війни: як 60 днів змінили українців (розповідає директорка Інституту демографії та соціальних досліджень)
Проте, як зазначила ведуча, варто пам'ятати не лише про небезпеку ядерного удару, а й про те, що досі росія окуповує багато української території та спеціальних об'єктів, зокрема в Україні ще є окупована атомна станція:
Ядерна кнопка звісно ж лякає… але нині наша атомна станція в Енергодарі досі залишається під окупацією і наслідки можуть бути ще страшнішими. І світ має це усвідомлювати!