Яке сьогодні свято – 18 січня: Водохресний Святвечір (що не можна робити)
Сьогодні, 18 січня, не можна прибирати в будинку, прати білизну в річці, лаятися, ображатися на когось та брати або давати в борг.
Сьогодні, 18 січня, відзначаємо такі події:
- День Вінні Пуха
- Водохресний Святвечір.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гороскоп на 18 січня для всіх знаків зодіаку: час виконувати обіцянки
Яке сьогодні церковне свято та свято за народним календарем: Водохресний Святвечір
Сьогодні православна церква святкує переддень одного з найважливіших церковних свят — Водохреща. Цей вечір називали Водохресним або Другим Святвечором, а також Голодним вечором, адже за традиціями сьогодні готували голодну кутю. Окрім куті, робили ще й інші пісні страви: наприклад, варили прісне сочиво без масла і сиру. Саме тоді зупинялися усі веселощі. В цей вечір люди йшли освячувати воду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Церковний календар на січень 2022: найважливіші свята та дати
В народі була поширена традиція ворожіння, хоча церква не рекомендує це робити на Водохреща. Дівчата вірили, що якщо вони першим зустрінуть молодого хлопця – це до заміжжя, а якщо старого – до неприємностей. А щоб дізнатися, в якій стороні живе майбутній чоловік, дівчина знімала чобіт або черевик та кидала взуття через паркан або перешкоду. В який бік носок покаже, звідти нареченого й варто чекати. Аби дізнатися, хто цьогоріч вийде заміж, незаміжні сідали в коло посередині кімнати. Заміжня жінка знімала з пальця обручку, прив’язувала до неї вовняну нитку та починала повільно обходити присутніх, підходячи до кожної дівчини та називаючи її ім’я. Якщо кільце після цього починало сильно крутитися, то в цьому році дівчина вийде заміж. Перед сном також дівчата розчісували волосся чистим гребенем, обв’язаним стрічкою. Потім його клали під подушку зі словами:
«Хто прийде мене причесати?».
Уві сні тоді має прийти суджений.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Купання на Водохреще: історія та традиції обряду
Ще гадали на гарний урожай. Вважали, що у цю ніч іній падає на хліба, яким судилося народитися влітку. Хліба, що залишилися сухими, не принесуть врожаю. Тому на ніч на вулицю виставляли різний хліб в чашках, а вранці дивилися, на який припав іній.
Водохресний вечір — час розгулу нечистої сили. Згідно з повір’ям, чорти особливо небезпечні з 12 до 3 годин ночі (цей час називали диявольською годиною). Прийняти нечиста сила може будь-який образ: кішки, свині, собаки, змії тощо. Іноді вони можуть приймати вигляд знайомого – чоловіка, сусіда, або навіть немовляти, мандрівника, мельника та коваля.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місячний календар на січень 2022: сприятливі та несприятливі дні першого місяця нового року
► Снігопад 18 січня – добрий знак. Бджоли добре роїтися будуть.
► Сніг, що випав рано вранці, обіцяє хороший врожай ранньої гречки, в полудень – середньої, ввечері – пізньої.
► Чисте небо у Водохресну ніч – до багатого врожаю гороху.
► Собаки часто гавкають – буде дичини багато.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гороскоп на січень 2022: що чекає на кожен знак зодіаку в першому місяці нового року?
Що не можна робити сьогодні
На сьогодні існує багато заборон. Не можна прибирати в будинку, прати білизну в річці, лаятися й ображатися на когось. Також не можна брати або давати в борг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Магнітні бурі на січень 2022: календар безпечних та небезпечних для самопочуття днів
У кого сьогодні День Ангела
Сьогодні, 18 січня, День Ангела святкують Аполлінарія, Григорій, Лук’ян, Мина, Роман, Тетяна та Фома.