День апостолів Петра і Павла 2023: дата та історія свята

Коли день Петра і Павла 2023 — 1+1
Unsplash

Коли святкується день Петра і Павла у 2023 році в Україні?

Поділитися:

День Петра і Павла — свято на честь пам'яті цих двох верховних апостолів. Коли ж відзначається Петра і Павла 2023 в Україні?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Петрів піст 2023: що можна їсти в перший багатоденний піст літа

Коли святкують Петра і Павла Україна: дата 2023

День Петра і Павла —  це свято на честь верховних апостолів Петра і Павла, яке християни західного обряду (католики) святкують 29 червня, а східного обряду (православні) — 12 липня. Напередодні свята Петра і Павла, 11 липня, закінчується Петрівський (Апостольський) піст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День літнього сонцестояння 2023: коли найдовший день року, традиції та прикмети

Петра і Павла: історія свята

12 липня вшановується пам'ять апостолів Петра і Павла. Петро — це син рибалки, перший з апостолів, хто визнав Ісуса Христа месією. Він очолив спільноту християн після Ісуса і лишив 2 послання Христовим послідовникам. Павло — колишній гонитель християн, який розкаявся та став палким проповідником християнства. Він написав 13 послань різним церквам і багато подорожував, поширюючи вчення Христа. Обоє верховних апостолів були страчені за свої переконання: Петра розіп'яли на хресті, а Павла обезголовили. 

Період від початку Петрового посту до свята Петра і Павла в народі називали Петрівкою. Вважалося, що це період теплих, довгих днів і коротких ночей, гарної погоди і активних польових робіт. Підготовка до збору врожаю, який вже не за горами. Свято апостолів Петра і Павла знаменує закінчення купальських святкувань (на Івана Купала) та підготовку до сінокосу.

Дивіться, як Єгор Гордєєв та Юрій Горбунов плели вінки на Купала у студії Сніданку з 1+1:

Новини по темі