Коли свято Петра і Павла 2021 та що не можна робити у цей день

12 липня свято Петра і Павла: що не можна робити
Pixabay/Mrs Brown

Християнське свято Петра і Павла означає шанування пам'яті Святих Апостолів Петра і Павла, які після зішестя на них Святого Духа розійшлися по країнам з благою звісткою, звертаючи до християнства тисячі людей та зцілюючи хворих.

Поділитися:

Свято Петра і Павла — велике церковне свято, що займає особливе місце в православному календарі, відзначається щорічно 12 липня. У 2021 році ця дата випадає на понеділок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли день бухгалтера та аудитора в Україні 2021: історія свята та привітання

Напередодні свята завершується Петрів піст, який тривав 14 днів: з 28 червня по 11 липня. Цей пост також називають літнім. Його тривалість завжди різна та залежить від того, наскільки рано чи пізно буває Великдень.

Петра і Павла означає закінчення купальських свят і початок підготовки до осіннього сінокосу. У народі навіть була приказка:

Петро і Павло день збавив, Петрівка проходить — частина літа уходить

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що не можна робити на Івана Купала: чому не можна купатися, позичати та брати в борг

Свято Петра і Павла: традиції

Раніше слов'янські звичаї на Петропавлов були схожі на звичаї поклоніння сонцю, бо існувало повір'я, що в цей день воно світить по-особливому. Молоді люди в ніч на Петра і Павла водили хороводи, співали і влаштовували різні ігри, а на світанку зустрічали схід сонця.

Особливо, в давнину, це свято шанували рибалки, бо Святий Апостол Петро був з рибальського сім'ї. У цей день рибалки молилися і просили, щоб їм послали хороший улов. В наші дні також рекомендується зустрічати свято за риболовлею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астрологічний прогноз на липень: кому зірки віщують особливий місяць і чого робити у липні не варто (коментує астролог)

Зараз у свято Петра і Павла християни відвідують церковні храми, читають молитви, сповідаються і моляться за здоров'я близьких, після закінчення служби розговляються, що символізує закінчення посту. Головним блюдом на столі є сирні пончики «мандрики».

Напередодні рекомендується провести прибирання в приміщенні, тим самим очистити його від усього поганого, прикрасити оселю вінками та букетами з польових квітів, їх же можна взяти для освячування до церкви.

12 липня свято Петра і Павла: що не можна робити 

►В один з найбільших християнських свят Петра і Павла у 2021 році не рекомендуємо думати про погане, сваритися і лихословити. Краще провести час у колі сім'ї, наповнитися позитивними емоціями й пробачити старі образи. 
►Роботу по дому (в'язання, шиття, прибирання) в саду та городі необхідно відкласти.
►Також вважається, що на Петра і Павла не можна купатися у водоймах.

Новини по темі