Покажіть дітям: як виглядають міни (зрозумілі малюнки від ЮНІСЕФ)
Як говорити з дітьми про замінування і показати, як виглядають міни? Розповіли у ЮНІСЕФ.
На деокупованих територіях залишається великий ризик замінування. Тож варто розповідати дітям про безпечну поведінку на вулиці, а також дати їм чіткі інструкції, що робити, якщо побачили підозрілий предмет.
У ЮНІСЕФ розповіли, як говорити з дітьми про міни? Дотримуйтеся таких порад:
►Оберіть час, коли дитина не зайнята грою чи мультфільмом. Її увага має бути максимально сконцентрованою.
►Наголосіть на важливості інформації, яку ви хочете донести до дитини.
►Попросіть дитину допомогти вам запам’ятати інформацію.
►Покажіть дитині ці зображення мін. які можуть бути в Україні після російської окупації.
Міна МОН-50
Граната
Міна ОЗМ-72
►Запитайте дитину, на що їй схожі ці предмети. Встановлення асоціативного ряду дуже важливе для процесу запам'ятовування.
►Послухайте варіанти дитини, поясніть, що цей предмет називається «міна», вона дуже небезпечна. І хоча міна схожа на безпечні предмети, наприклад, музичну колонку чи старий телевізор, вона дуже небезпечна для життя.
►Розкажіть, що міна може бути на землі чи деревах, чи навіть парканах. Наголосіть, що підходити до такої міни й тим більше чіпати не можна в жодному разі. Потрібно обережно відійти назад та повідомити дорослих.
►Дорослі зателефонують рятувальникам — 101. А рятувальники знешкодять предмет і знову зроблять це місце безпечним для людей.
Читайте про мультики та пісеньки для дітей про правила поводження з невідомим предметами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Страшні кадри. Ведучий Дмитро Комаров показав звільнену від росіян Бучу: заміновані навіть дитячі майданчики
Послухайте, як голова Київської обласної військової адміністрації Олександр Павлюк розповідає про розмінування в області: