Початок Успенського посту: що можна та не можна їсти
Календар харчування на Успенський піст 2023.
Сьогодні, 14 серпня, розпочинається Успенський піст, який готує православних християн до двох двунадесятих свят: Преображення Господнього (19 серпня) та Успіння Божої Матері (28 серпня). Яких обмежень в харчуванні варто дотримуватися в цей період?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли піст 2023: календар багатоденних постів
Успенський піст: значення
Успенський піст, відомий в народі як Спасівка, є одним із важливих духовних періодів для православних християн. Цей піст приурочений до свята Успіння Пресвятої Богородиці, яке відзначається 28 серпня. Піст розпочинається 14 серпня та триває два тижні, завершуючись святом Успіння. Цей час сприяє духовному зближенню з Богом, а також внутрішньому очищенню та самовдосконаленню.
Що можна та не можна їсти на Успенський піст
Протягом двох тижнів віряни дотримуються особливих обмежень у харчуванні, що допомагає їм зосередитись на духовних аспектах життя. Цей період дозволяє не лише очистити своє тіло, але й покращити духовний світогляд та зміцнити віру. Основна ідея полягає у тому, щоб утримуватись від споживання продуктів тваринного походження та приділяти більше уваги рослинній їжі та молитві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яблучний, медовий та горіховий Спас в Україні 2023: дати та традиції свят
Можна споживати:
- Різні види зерен (пшениця, гречка, рис).
- Овочі та фрукти.
- Рослинні олії.
- Сухофрукти та горіхи.
- Воду та нежирні рослинні напої.
Не можна споживати:
- М'ясо та м'ясні продукти.
- Молочні продукти (молоко, сир, йогурт).
- Яйця.
- Вироби з риби.
Водночас допускається послаблення посту на Преображення Господнє (19 серпня) — дозволяється додати до пісного раціону рибу, морепродукти та вино.
Нагадуємо, що Успенський піст розпочинається на Медовий спас чи свято Маковія. Дивіться, які страви рекомендується готувати в цей день: