Важливо знати: як отримати безкоштовну психологічну підримку в Україні (перелік чат-ботів)
Де отримату безкоштовну психологічну допомогу: список чат-ботів.
Ментальне здоров’я довгим часом було табуйованою темою, яку замовчували та називали “дурницями”. Неготовність прийняти те, що ваші проблеми вагомі та потребують допомоги, може погіршити загальний психологічний стан. Особливо нагальним це є в умовах повномасштабної війни, коли щодня стресових факторів усе більше та більше. Безкоштовні чат-боти можуть стати першою допомогою під час ментальної кризи.
Більшість із наведених чат-ботів не є кваліфікованою психологічною консультацією, а лише способом впоратися зі стресовою ситуацією. Задля вирішення причини проблем обов’язково зверніться до фахівця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Важливо знати: як вберегти мозок від перенасичення новинами (поради психотерапевта)
Безкоштовні чат-боти для психологічної підтримки
► Друг. Перша допомога (@friend_first_aid_bot) — бота створили на основі сучасних досліджень задля допомоги у перші години після травматичної події. Після короткого опитування вам запропонують шляхи розв'язання проблеми: вправи, поради, консультації.
► Психологічна допомога за американськими стандартами (@odukraine_bot) — після короткого опитування з вами зв’яжуться Консультанти підготовлені за американськими стандартами Центру психологічного консультування і травмотерапії. Чат-бот розроблений з фокусом на рефлексію травм, спричинених воєнними діями.
► Слова допомагають (@WordsHelpingBot) — бот, який допоможе не лише заспокоїтися самим, а й знайти слова підтримки для іншої особи у кризовій ситуації. Вам нададуть роз’яснення різних емоційних станів та їх причини, а також порадять як це вирішити. Створений командою Центру психічного здоров’я НаУКМА та факультету інформатики CyberFI НаУКМА.
► Чат-бот ГІ "Марш жінок" (@Marshzhinok_bot) — тут працює цілодобова гаряча лінія психологічної підтримки, можна отримати консультацію психолога. Окрім цього, громадська ініціатива забезпечує юридичну допомогу для жінок та прихистки у кількох містах України.
► Faino Psy Bot (@faino_psy_bot) — забезпечує кризовою психологічною підтримкою та надає протоколи самодопомоги. Деякі з вправ займають не більше як хвилину.
Фото: Freepik.com
Як подружитися зі своїми страхами, дивіться сюжет "Сніданку з 1+1":
Дивіться "Сніданок з 1+1" з 6:30 до 9:30 у будні дні на телеканалі “1+1 Україна” та на YouTube, а також “Сніданок. Вихідний” у суботу та неділю з 7:00 до 9:30. Також переглянути проєкт можна на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ.
"Сніданок" в соцмережах:
Нагадаємо, для того, аби 1+1 Україна був у переліку каналів вашого телевізора/приймача (для налаштування прийому 1+1 Україна через Т2), необхідно провести процедуру повторного сканування телеканалів. Наводимо інструкцію, як це зробити.