«Здійсни мрію»: як підліток з Миколаївщини, який бореться за своє здорове майбутнє, втілив бажання сотень студентів-медиків

13-річний підопічний Здійсни мрію Ростислав Бекарюк взяв участь у справжній операції – запустили зупинене серце

Підопічний благодійного проєкту 1+1 media «Здійсни Мрію» побував на справжній операції на серці. Про це, спеціально до Дня Святого Миколая, розповіла Алла Мазур у ТСН.Тиждень на 1+1.

Поділитися:

13-річний Ростислав Бекарюк з Первомайська, Миколаївської області, мріяв потрапити на справжню операцію та навчатися на хірурга, щоб рятувати серця дітей. З чотирьох років, замість машинок та солдатиків, він грався іграшковими наборами лікарських інструментів. Коли ж пішов до школи та почав читати – просив батьків купувати йому енциклопедії з медицини. І зараз він має цілу профільну бібліотеку!

У хлопця нейрофіброматоз 1 типу – стан, коли нервові закінчення протягом життя неконтрольовано перетворюються на пухлини. На щастя – доброякісні, але, на жаль, поки невиліковні. Навіть незначний поштовх чи падіння – можуть спровокувати появу нової пухлини й біль… Через це лікарі заборонили Ростику займатись спортом. Але, за словами самого юнака, хвороба – не перепона на шляху до мрії – вилікувати тисячі людей.

здійсни мрію фото

Укріпила Ростика у його прагненні рятувати життя, зупиняти смерть – трагедія, що відбулась нещодавно. Під час перебування у лікарні хлопець знайшов друга, Богдана. Але, на жаль, хвороба виявилася сильніше – Богдана не вдалося вилікувати, і він став янголом… Ростик пообіцяв, що він обов'язково буде прагнути освоїти професію лікаря, щоб допомогти врятувати якомога більше людей!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як пройшла зворушлива зустріч першої ракетки України Еліни Світоліної з підопічними «Здійсни мрію»

Проєкт «Здійсни мрію» та лікарі з Інституту Амосова наблизили Ростика до мрії.  Юнака запросили на справжню операцію на серці! Але перед цим – екскурсія, знайомство з академіком НАМН України, директором інституту, учнем Миколи Амосова – Василем Лазоришинцем, вручення особливого подарунка – іменного хірургічного костюма та обов’язкова стерилізація за всіма правилами.

І от нарешті, хлопця запросили до операційного столу, на якому оперували кількамісячне немовля із вадою серця. Ростик уважно слухав усе, що розповідає йому лікар. В іншому ж операційному блоці хлопець вже спостерігав, як роблять втручання на відкритому серці. Для того, щоб усунути вроджену ваду, довелося зупинити, а потім знову запустити серце пацієнта. На згадку про здійснену мрію хірург подарував Ростику інструменти, якими оперував.

«Людина може прожити без руки, без пальця. А без серця ніяк не проживе», – каже мрійник.

«Здійсни мрію» познайомились з Ростиком 4 роки тому – під час проведення Уроку мрій у столичному Інституті раку. Тоді хлопець розповів про свою мрію кураторці «Здійсни Мрію», ведучій ТСН, Лідії Таран і журналістці Неллі Ковальській, та зобразив себе на малюнку у якості хірурга. Як ми знаємо – намальовані мрії оживають! Все так і сталося!

здійсни мрію малюнок

Упродовж операцій Ростик остаточно вирішив, що після школи буде вступати до медичного інституту, аби присвятити цій благородній справі все своє життя.

«Під час другої операції перехоплювало подих. Найкрутіше – коли запускали серце. Трохи страшно, що серце не працювало, а лікарі кілька разів доторкнулись і воно запульсувало! 9,5 років треба навчатись для того, щоб стати хірургом. Я буду», – заявив Ростик Бекарюк.

Але на цьому історія мрійника не завершується! У новому році Ростик, разом з ведучою ТСН, кураторкою проєкту «Право на освіту» Наталією Мосейчук, і за підтримки Новопечерської школи, відкриють в Інституті Амосова навчальну лабораторію з симуляційним обладнанням.

Мрія Ростика – маленький імпульс для великих досягнень в українській кардіохірургії! Навчальна кімната для хірургів була досить скромна, з радянськими меблями та без сучасного обладнання... Тепер буде інакше! Уже є макет візуалізації й скоро буде розпочато ремонт.

здійсни мрію фото

Це здобуток для всіх мрійників, хто хоче стати кардіохірургом, рятувати серця і вчиться заради цього! Інститут Амосова має акредитацію Міністерства освіти України, на навчання сюди приїздять студенти не тільки з України, а й з Італії, Австрії та інших країн.

Кошти, за які буде облаштовано освітній простір, зібрали спільними зусиллями учнів Новопечерської школи під час благодійних акцій. Також частина коштів буде надана зі збору благодійної справи «Твоя мрія.Твій день» і цей освітній проєкт відкритий для спонсорів і добрих людей.

Новини по темі