Каланник: такого українського слова ви ще не знали

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Каланник: українські слова, про які ви ще не чули

Що таке каланник: розповідаємо про автентичні українські слова.

Поделиться:

Українська мова — багата та різноманітна. Вона містить у собі безліч слів, які не зустрічаються в інших мовах. Деякі з цих слів є рідкісними або навіть невідомими для більшості людей. У "Сніданку з 1+1", що виходить з 06:30 до 09:30 у будні на телеканалі "1+1 Україна" та на YouTube, щодня вгадують незвичне українське слово. Сьогодні дізнаємося, що таке каланник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Не на фронті має вирішуватись мовне питання. Про це маємо думати ми з вами", - Руслан Сенічкін, ведучий «Сніданок з 1+1»

Каланник: значення слова

Каланник — бідняк, нужденний. Раніше каланними людьми називали категорію невільного населення в Галичині в добу т. зв. руського права (15 і 16 вв.). Вони були прикріплені до землі, найчастіше на церковних і державних добрах, платили чинш, проте могли диспонувати своїм майном та виступати в суді як свідки. Подекуди вони жили цілими оселями.

Дізнавайтеся більше цікавого про українські слова та традиції у "Сніданку з 1+1", що виходить у будні з 06:30 до 09:30 на телеканалі "1+1 Україна" та на YouTube.

Новости по теме