Користь чи шкода: Що таке пробіотики
Біохімік розповів, як пробіотики впливають на наше здоров’я.
articleContentЗазвичай такі поняття як «мікроби», «бактерії» асоціюються в нас з чимось шкідливим і навіть небезпечним. Та насправді є такі мікроби, які навпаки оздоровлюють нас. Вони називаються пробіотиками. Що це таке, де вони містяться, та як впливають на наше здоров’я - розповів біохімік Гліб Репіч.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як худнути підліткам без шкоди для здоров'я
В організмі людини живе 1 кг бактерій. Кількість їх клітин більша за кількість клітин всього нашого організму. Більшість бактерій мешкає у кишківнику, і вони необхідні для його нормального функціонування.
Користь пробіотиків:
1. Витісняють шкідливі мікроорганізми. Пробіотики не дають шкідливим бактеріям розмножуватися і займають їх місце.
Пам’ятайте, що через надмірне вживання алкоголю та шкідливі звички частина корисних бактерій гине. Це призводить до розвитку багатьох хвороб, включаючи рак, - зауважує Гліб.
2. Продукують вітаміни групи В та К. Ці вітаміни допомагають подолати стрес, забезпечують нормальне функціонування нервової системи і насичують організм енергією.
3. Збільшують моторику. Пробіотики здатні покращити самопочуття та моторику шлунку, а також забезпечують швидке перетравлення та засвоєння їжі.
4. Покращують травлення. Їх продукти життєдіяльності, такі як молочна кислота, стимулюють перистальтику кишківника і покращуюють його роботу.
Де містяться пробіотики:
1. Квашені продукти. Квашена капуста, огірки та помідори , мочені яблука містять велику кількість корисних бактерій, які позитивно вливають на наш організм.
«Звертаю вашу увагу, що це мають бути квашені, а не мариновані продукти. Мариновані продукти залиті оцтом і не мають такої мікрофлори», - радить біохімік.
2. Кисломолочні продукти. Сир, сметана, кефір, закваски, йогурти багаті на пробіотики і тому покращують травлення.
При виборі корисних кисломолочних продуктів важливо дивитися не на вміст жиру, а цукру, адже він знищує усі корисні властивості продукту.
3. Овочі та фрукти. Для того щоб корисні бактерії прижилися в організмі, потрібно дотримуватися здорового харчування. Споживайте меншу кількість цукру, жирного м’яса та більше овочів і фруктів.
4. Злаки. Цільнозерновий хліб, каші та крупи містять корисну для нашого організму клітковину, яка покращуватиме стан вашого здоров’я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 міфів про користь та шкоду глютену