Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Переваги та недоліки ранніх шлюбів: у якому віці одружені найрідше розлучаються? (розповіла психолог)

ранні шлюби
Який ідеальний вік для шлюбу? Чому ранні шлюби часто розпадаються? Прочитати поради психолога можете тут.

Навколо ранніх шлюбів (тобто до 25 років) існує багато суджень: пари занадто емоційні, молодята не готові до відповідальності та те, що такі шлюби обов'язково розпадуться. Сьогодні в студії ранкового шоу "Сніданок. Вихідний" психологиня Наталя Ломоносова поговорить про ці судження, а також розповість про переваги ранніх шлюбів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як повернути пристрасть у стосунках: чому вона зникає та чи впливає на це час (коментує відома психологиня Наталія Холоденко)

Чому молоді люди хочуть вступати в ранній шлюб? Наталя Ломоносова пояснює:

До 25 людина обов'язково повинна пройти дуже важливу стадію психічного розвитку – монаду. Він повинен сепаруватися від батьківської сім'ї та побути на нейтральній території, соціалізуватися, навчитися заробляти гроші та відповісти на важливе питання "Хто я?".

У молодих завжди на першому місці інтенсивність почуття. В молодості сила почуття величезна, стрибають гормони та молоді вважають, що якщо у них таке відчуття, це точно кохання. Відрадити їх неможливо. Але як психолог я розумію ці підсвідомі причини, чому люди одружуються так рано. Це відбувається, перш за все, тому що людині потрібно сепаруватися (наприклад, коли строгі сім'ї, дитина хоче якомога швидше піти) або навпаки, в родині не вистачало близькості й тоді дитина буде тягнутися до тих же близьких відносин. Вона хоче відчути себе дорослою.

А от британські вчені заявили, що найміцніші шлюби – ранні. Які переваги ранніх шлюбів?

  1. Щирі почуття
  2. Легше сприймають недоліки одне одного, тому що поки молодий, в тебе гнучка психіка
  3. Кращий час для вагітності
  4. Лояльність роботодавців, адже вони вбачають в людині в шлюбі стабільність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вийти заміж в будь-якому віці: Ольга Сумська розказала про прикмети на Купала та повір'я про яблуню на Сумщині

За статистикою, в Україні жінки переважно виходять заміж у 26, а чоловіки у 28. Також по дослідженню найкращий вік йти до РАЦСу – 28-32. Саме в цьому віці найменше розлучень. Психологиня висловила свою думку з цього приводу:

Як на мене, це нормально, але я б, звичайно, почекала ще. Як мені здається, люди починають бути готові до шлюбу в 30-35 років. Може це пов'язано як раз з тим шляхом, який повинні люди пройти, щоб знайти фінансову і матеріальну незалежність і зрозуміти, хто вони.

Наталя Ломоносова також розповіла, які існують недоліки ранніх шлюбів:

  • Брак досвіду
  • Фінансова нестабільність
  • Незріле батьківство
  • Дитяче сприйняття дійсності
  • Гучні розлучення.

Та як ставляться до ранніх шлюбів звичайні мешканці України? Дізнаєтесь з відео:

2021-07-14
Новини
Новини