4 поради, як позбутися болю в суглобах
Лікар розповіла про ефективні та дієві способи профілактики захворювань суглобів.
У програмі «Сніданок з 1+1» терапевт Тетяна Анікєєва розповіла про основні особливості появи захворювань суглобів та порадила, що потрібно робити заздалегідь, щоб їх уникнути.
Біль у суглобах – причина страждань кожної третьої людини після 35-40 років. З віком усе частіше болять коліна, лікті, плечі та стегна, починає турбувати ревматоїдний артрит.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися рубців: Поради лікаря Валіхновського
Для такої хвороби характерно відкладення солей, які накопичуються в суглобах, пошкоджуючи суглобні хрящі. При цьому часто можуть виникати больові симптоми, суглоби можуть збільшуватися в об’ємі, змінювати колір шкіри.
ОСОБЛИВОСТІ БОЛЮ В СУГЛОБАХ
Хрящова тканина має свій ступінь зношування. Суглоб відчуває постійні навантаження і його здатність до нормального функціонування рано чи пізно зводиться до нуля і виникають захворювання.
Це неминуче, рано чи пізно суглоби дають про себе знати, - переконує Тетяна Анікєєва.
Більшість пацієнтів вважають, що у такому випадку в їхніх суглобах відкладаються солі, проте це не зовсім так.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися болю в спині: Поради лікаря Валіхновського
Інколи фрагменти кісткової тканини обростають іншою тканиною, через це з’являються шишки. Але це не в прямому сенсі відкладення солей, - каже лікар.
На жаль,приріст захворювання спостерігається і в молодшому віці. У зоні ризику передовсім опиняються спортсмени, ті, хто мають зайву вагу та люди похилого віку.
ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ
- Пити багато води
Пам’ятайте, недостатньо пити велику кількість води, потрібно постійно бути в русі, інакше крім набряків ніякого ефекту не буде, - попереджає експерт.
- Налагодити харчування
Щоб попередити болі у суглобах потрібно дотримуватися здорового харчування. У раціоні мають бути багато овочів, фруктів, мінімальна кількість солі, велика кількість морепродуктів, горіхів та різноманітних рослинних олій.
- Регулярно займатися спортом.
Попри розповсюджену думку заняття спортом можуть позитивно впливати на роботу суглобів, проте вони мають бути помірними.
Якщо немає ускладнень, то фізичні навантаження – дуже корисні. Якщо орган добре забезпечується киснем, а цього, як правило, можна досягти завдяки спорту, тоді до організму надходить більше поживних речовин, - переконує лікар.
Особливо корисним видом спорту для профілактики болю в суглобах є йога.
- Носити правильне взуття
Також потрібно пам’ятати про правильне взуття. У ньому має бути невеликий супінатор, підбори повинні бути приблизно 2-3 см, з правильними ортопедичними устілками.
Я не знаю жодної мазі, яка б стовідсотково допомогла при захворюванні суглобів. Тому краще рух та правильно харчування, ніж усілякі народні методи, - запевняє лікар.
Нагадаємо, нещодавно лікар Ростислав Валіхновський розповів, як лікувати опіки.