5 порад, як привчити дітей доглядати за зубами

Сніданок з 1+1
06:30
Будні

Стоматолог дав цінні поради, як зберегти зуби здоровими.

Поділитися:

Батьки часто запитують: навіщо лікувати молочні зуби дітям, якщо вони все одно випадуть? Чому в одних діток починають хворіти зуби вже у 3 роки, а у інших - у 16 років немає жодних проблем? Стоматолог Ярослав Заблоцький розповів, як привчити дітей доглядати за зубами. 

1. Піклуватися про зуби дитини потрібно ще під час вагітності. Зуби у дитини зароджуються ще тоді, коли вона перебуває в організмі мами. Стоматолог може дати майбутній матері цінні поради, що потрібно їсти та яких продуктів або ліків варто уникати під час вагітності. 

«Перш за все вагітним жінкам варто регулярно чистити зуби, а також приходити до стоматолога на сеанс професійної гігієни кожних 3 місяці. Запалення ясен, яке буває у вагітних, може спричинити передчасні пологи і низьку вагу новонародженого», - зауважує лікар. 

2. Хворі молочні зуби потрібно лікувати. Таким чином, ви навчите дитину змалечку відвідувати стоматолога та доглядати за зубами. По-друге, хворі молочні зуби згодом можуть почати боліти, і вашу дитину будуть мучити головний біль та відсутність апетиту. 

3. Не дозволяти дітям пити солодкі газовані напої та зловживати солодощами. Лікар наголошує, що мамам варто навчити своїх дітей пити звичайну воду і не розвивати у дитини залежність від цукру. 

4. Привчати дитину до регулярної гігієни ротової порожнини з появою першого зуба. Це відбувається близько на 6 місяці життя дитини. До 10 років потрібно контролювати, чи ваша дитина щоранку та щовечора чистить зуби. 

5. Чистити зуби не менше 2 хв., інакше - не рахується. За допомогою мультиків, жартів або веселих ігор можна примусити дитину чистити зуби не менше 2 хв. Згодом це перетвориться у звичку та своєрідну забавку. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 фактів про карієс, які потрібно знати кожному

Новини по темі