6 чи 7 років: коли варто починати навчання, критерії готовності дитини до школи (коментує нейропсихолог)
В якому віці краще віддавати дитину до школи? У "Сніданку з 1+1" розповів дитячий нейропсихолог.
За українським законодавством дитина може почати відвідувати школу в 6 років, але не пізніше віку 7-ми років. Тому у батьків завжди існує дилема: коли віддавати дитину до школи, в 6 чи у 7 років? Це питання прокоментував гість "Сніданку з 1+1" дитячий нейропсихолог Дмитро Вакуленко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У серпні чи у вересні: коли учні в Україні підуть до школи та в якому режимі будуть навчатися (Прем’єр-міністр Денис Шмигаль)
Нейропсихолог зауважив:
"В цьому питанні опиратися треба не виключно на вік дитини, а й на інші критерії. Вміння читати, писати, рахувати не означає, що дитина готова до школи. Так само, як і невміння не означає, що не готова".
Критерії готовності дитини до школи
Дмитро Вакуленко називає такі основні критерії готовності дитини до школи:
Нейропсихолог зазначає:
"Школа – це не тільки про академічну сферу. Вона навчає нас виживати в майбутньому в соціумі, а не лише вчить писати і читати. Насправді чи готова дитина до школи легко визначається за 1-2 консультації з дитячим психологом. Також можна легко визначити, якщо ні, то над чим варто попрацювати".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посттравматичний стресовий розлад у дитини: як проявляється у різному віці, як допомогти, чого не можна робити (поради МОЗ)
Якими ж можуть бути наслідки для дитини, якщо невчасно її відправити до школи? Дивіться у відео:
Дмитро Вакуленко налогошує, що почати відвідувати школу, навіть якщо є повна готовність до цього – це все одно великий стрес для дитини, адже змінюється все її життя.Тому треба бути готовими до того, що до школи буде певна адаптація у дитини. А як ддовго, психолог розповідає:
"Процес адаптації може тривати до 2-х місяців, це абсолютна норма".
Більше про критерії готовності дитини до школи дивіться у відео "Сніданку з 1+1":