Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Укр

Скільки можна вживати солі без шкоди для здоров'я

Експерт розповіла, чому не існує корисної солі та яка її кількість не зашкодить здоров'ю.

Кулінарний блогер та експерт програми «Сніданок з 1+1» Ольга Карі розповіла про наслідки додавання солі в їжу та як, не вживаючи її, наситити організм елементами, що містяться в ній. 

Вітамін Е уповільнює процес старіння: Поради дієтологаСуперечки з приводу впливу солі на людський організм не вщухають і досі. Користь і шкода солі залежить винятково від дозування. Для нормального функціонування організму необіхідно підтримувати водно-сольовий баланс. Проте чи задумувались ви, що споживаєте сіль, навіть не додаючи її у страви? 

Харчова сіль, до якої ми звикли, є неорганічною сполукою, яка нічого корисного людині не несе. Елементи, якими насичується морська сіль (калій, кальцій, марганець, мідь, залізо і цинк), не засвоюються організмом у такій сполуці. Більше того, така сіль може відкладатися у кістках. Вживання більше 20г солі на добу призводить до порушення кровообігу, підвищення тиску, хвороб серця та очей.

Сіль затримує воду в організмі і підсилює смак продуктів, що призводить до збільшення ваги. Корисної солі не існує, тому експерт рекомендує мінімізувати її споживання.

Органічна сіль ─ корисна і необхідна для нормального розвитку організму, адже натрій забезпечує відновлення шкіри та клітин. Недостатня кількість солі в організмі призводить до дефіциту ваги, оскільки вода в організмі нічим не затримується. Дозу органічної солі можна отримати із продуктів:

– тваринного походження ─ у сирому м'ясі (наприклад у тартарі) та м'ясі легкої прожарки (пам'ятайте, що різним ступеням прожарки піддається лише яловичина, бо в ній міститься мінімум шкідливих для організму речовин);

– рослинного походження - у зелені (шпинат, петрушка тощо).

Якщо 60-90% раціону ─ зелені овочі, то організм отримує необхідний йому мінімум солі, яка засвоюється. За даними ВООЗ, добовий мінімум солі в організмі ─ 4г. 

Кожен продукт природного походження містить рівно стільки солі, скільки засвоюється організмом.

Краще використовувати сіль в косметичних цілях ─ від вугрового висипу, для зміцнення нігтів, а також для лікування распіраторних захворювань.

Читайте також, які небезпечні харчові добавки не можна вживати в їжу.

Більше новин
Напередодні концерту на День Незалежності Океан Ельзи представив новий сингл, сповнений натяків та підтекстів

Святослав Вакарчук, який останнім часом інтригує своїх прихильників власними політичними амбіціями, несподівано представив нову пісню та реліз до неї, у якому запропонував всім зробити свій вибір.