Яким буде цьогорічний врожай та як війна росії в Україні спричинила продовольчу кризу в усьому світі

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Яким буде врожай 2022 в Україні та як війна спричинила продовольчу кризу
Pixabay/robo1214

Як люди борються за збереження підприємств в умовах війни та яким буде цьогорічний врожай?

Поділитися:

Як люди борються за збереження підприємств в умовах війни та яким буде цьогорічний врожай, розбирались у "Сніданку з 1+1".

Продовольча безпека країни – це ще один фронт у цій війні і боронять його наші відчайдушні підприємці і фермери. 

Наразі відомо, що попри дефіцит пального в Україні у зв'язку з війною, посівна в Україні вже успішно завершенна. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посівний календар на травень 2022: сприятливі дні місячного календаря для посадок

Україна є одним із основних постачальників базових продуктів харчування до ЄС. Через війну експортувати продовольство вкрай важко, тому їх дефіцит спостерігається нині у країнах Євросоюзу.

Дефіцит українських товарів на світовому ринку породив зросання цін на продовольство до критичного рівня. Все це росія робить штучно: заблокувала порти та б'є ракетами по інфраструктурі Укрзалізниці, що унеможливлює експорт. 

Також армія рф краде зерно зі сховищ з тимчасово окупованих територій Запорізької та Херсонської областей. Це порушення Женевської конвенції та черговий шантаж голодом. Зазначимо, що росія вже вивезла приблизно 400 тисяч тонн зернових з чотирьох тимчасово окупованих українських областей, це третина всіх запасів в регіонах. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

За 2020 рік український експорт мав рекорд: 70 млрд доларів. Це була переважно їжа: олія, зернові культури, кондитерськ і вироби, овочі, фрукти, молоко та м'ясо. 

Основні торгові партнери України: Євросоюз, Китай,  Туреччина, країни північної та східної Африки, Близький схід, Індія та ОАЕ. 

"Україна не тільки аграрна країна, вона експортнно-аграрна країна, і рекордний урожай минулого року залишився переважно в Україні. Він зараз на елеваторах. Для того, щоб заробити, треба це продати і доставити. Це проблема для тих країн, які зараз не отримують цю продукцію. Це може призвести до зростання цін, продовольчих криз" — коментує ситуацію експерт Сергій Фурса. 

Заступник міністра економіки України, торговий представник Тарас Качка вважає, що:

"Увесь світ  буде потерпати вд високих цін, які зроблять для багатьох людей, які живуть скромно і бідно не доступною базову їжу. Очевидно, що це зараз  – проблема номер 1 і це усвідомлює увесь світ. Інша справа, що вирішення цієї проблеми на сьогоднішній день є одне – військова поразка рф та очищення чорного моря від військових кораблів рф".

За прогнозами аграріїв, Україна цього року зможе отримати зернових та олійних культур близько 63 млн тонн. При цьому, самим українцям вистачить менше половини. Німеччина та сусідні країни ЄС нададуть для перевезень зернових сво залізницю. Латвія - для відвантаження українських товарів відкриє порт. А ще, у ЄС навть готові скасувати мито на експорт товарів з України, як це вже зробила Велика Британія.

Як російська загарбницька війна в Україні спричинила продовольчу кризу у всьому світі, дивіться сюжет:

Сотні пасік в Україні зазнали часткових або цілковитих руйнувань: це північ, схід та південь країни. Про це звітують у спілці пасічників України. Україна може втратити до 20% усього річного урожаю меду. Щоб мінімізувати дефіцит меду, бджолярі домовлятимуться із правоохоронцями про нічні перевезення вуликів до полів збору. В середньому за рік українські пасіки збирають до 90 тисяч тон меду, 2/3 іде на експорт, адже Україна одна із світових лідерів із постачання меду.

Який буде цьогорічний врожай меду, дивіться сюжет:

Новини по темі