Чому хліб швидко пліснявіє і як правильно його зберігати: поради від Костянтина Грубича

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Чому хліб швидко пліснявіє і як правильно його зберігати (відео) - 1+1

У ранковому шоу "Сніданок з 1+1" з’явилась нова авторська рубрика Костянтина Грубича "Знаю – споживаю".

Поділитися:

Щодня з 7:00 до 09:30 на телеканалі «1+1 Україна» глядачів головного ранкового шоу країни «Сніданок з 1+1» очікують оперативні новини, поради від профільних спеціалістів, включення зірок та українців, які роблять усе задля перемоги України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зволожити шкіру під час спеки: поради косметолога

Віднедавна у ранковому шоу з’явилась нова авторська рубрика Костянтина Грубича «Знаю – споживаю». Ведучий – знаний експерт у всьому, що стосується кухні, кулінарії, вибору продуктів тощо. У першому випуску говорили про хліб – як його обирати та краще зберігати, щоб не цвів.

Тож Костянтин Грубич поставив експертам популярне питання: чому пліснявіє хліб? 

Виявив дві головні причини:

1. Порушення технологій. Найбільша проблема – це порушення виробничої санітарії і особистої гігієни працівника.

2. Неякісне борошно. Інколи недобросовісні виробники випікають свій хліб із фуражного зерна (це те, яке вирощується для тварин). Крім того, під час випікання до тіста додають забагато хімічних домішок.

Але яким би якісним не був хліб, якщо його неправильно зберігати, він неодмінно почне цвісти. Ведучий дав кілька головних порад: «Зберігайте хліб там, де холодніше за +25 градусів і щоб вологість не перевищувала за 60-70%. Вкрай важливо контролювати температуру зберігання хліба і провітрювати приміщення».

Також  одна з причин цвітіння хліба – виробники ідуть назустріч запитам споживачів і буханець нарізають на підприємстві. Тож обов’язково потрібно обробляти ножі кожні дві години.

«А ще дуже важливо звертати увагу на сорт хліба. Наприклад, якщо хліб випечений із білого борошна, а не з цільнозернового, то якраз він може швидше почати цвісти. І раптом якщо ви побачили навіть малесеньку пляму цвілі, треба позбутися цього буханця. Не треба зрізати скоринку чи відрізати шматок – тому що хліб уже заражений», - радить Грубич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Землю накриє дводенна магнітна буря: коли пік та як вберегтися

Що робити, щоб не пліснявів хліб?

1.      Згадайте про хлібниці і зберігайте хліб у них. Хлібниця має бути дерев’яна або керамічна.

2.      Хліб можна покласти в льняні торбинки.

3.      Хліб можна загорнути у спеціальний провощений папір. Це допоможе на кілька днів подовжити термін якості і придатності хліба.

«Є така розповсюджена помилка – класти хліб у холодильник. Це частково правильно. У холодильній камері висока вологість і ви, навпаки, пришвидшите псування хліба. А от якщо ви покладете хліб у морозилку, а ще й перед цим поріжете на скибочки для того, щоб легше потім він розморожувався, тоді, я гарантую, якість хліба не зіпсується», - говорить ведучий.

І ще одна цікава порада – якщо кладете хліб у хлібницю і не виходить позбутися зайвої вологи, тоді посипте дно хлібниці рисом, або поставте скляночку з сіллю. Саме рис і сіль вбирають в себе зайву вологу. І важливо для себе вибрати одного виробника хліба, якому довіряєте, і намагатися купляти лише у нього.

Новини по темі