Костянтин Грубич про секрети щасливого шлюбу: “Навіть через 29 років разом ми зі Світланою не байдужі один до одного"

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Костянтин Грубич відзначив 29 річницю шлюбу: інтерв'ю

Костянтин Грубич зі своєю дружиною Світланою відзначив 29-ту річницю подружнього життя.

Поділитися:

10 грудня ведучий “1+1 Україна” Костянтин Грубич зі своєю дружиною Світланою відзначив 29-ту річницю подружнього життя. Якими були ці роки, як вдавалось зберігати стосунки та які проблеми підняло повномасштабне вторгнення - ведучий розповів в інтерв’ю сайту 1+1.

Костянтин Грубич з дружиноюФото: Facebook/vlada.grubich

29 років шлюбу - це не просто цифра, а й величезна робота над стосунками. Як ви вважаєте, що вам допомагало зберігати стосунки усі ці роки?

Насправді у мене немає якоїсь конкретної відповіді на це питання. Я не ідеальний сім’янин. У нас не та історія, де сіли в човен і пливемо спокійно, у нас всяке буває. Мені здається, нам допомагає те, що було спочатку: ми не байдужі один до одного. Ми турбуємось один про одного. Зараз я у від’їзді, а дружина застудилась, і я через це не у своїй тарілці.

У нас діти. Хоча вони й дорослі, ми все одно за них переживаємо. У нас є спільне горе, спільна втрата. Ми дуже нещасні батьки, у яких загинула дитина. І цей біль ніколи не пройде. Час від часу воно нас по черзі, або обох одразу накриває.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зворушлива історія про загиблого австралійського хлопчика спонукала Костянтина Грубича в ефірі «Твій день» пригадати і свою дочку, яка загинула 7 років тому

Сімейні свята нас також об’єднують. Я не хочу, щоб це виглядало, як ідеальна картинка. Мені особисто у роботі над стосунками бракує терпіння. Я людина холеричного складу, можу сходу щось сказати не подумавши, а потім жалкувати, що таке сказав. Мої дідусь і бабуся були прикладом ідеальної пари. Я скільки жив, не пам’ятаю жодної сварки у них. І мені здається, це через те, що дідусь був дуже врівноважений та спокійний. Я не такий. 

Костянтин Грубич з дружиноюФото: Facebook/vlada.grubich

Хто першим йде на примирення, якщо вже так сталось, що посварились?

По-різному. Не можу сказати, що це я, але і не можу сказати, що ми сваримося кожен день. Просто на мене це дуже впливає. Мені здається, що все ж ми вдвох. Буває, звісно, рівень образи такий, який я не розумію. Буває й таке, що я не бачу, за що вибачатись, якщо вважаю себе правим. Тоді далі вступає у силу розуміння того, що всі ми можемо помилятися. 

Які риси своєї дружини ви найбільше любите та цінуєте?

Світлана дуже сімейна і для неї важливе відчуття дому, свого “гнізда”. Вона буває дуже ніжна. Я впевнений, що вона вірна. Це теж важливо. Світлана дуже красива! Я на красу і повівся з самого початку, оскільки збирався одружуватись пізніше. Я не хотів, не маючи нічого, створювати сім’ю. Коли ми одружились, у мене ще не було ні квартири, ні капіталу. Але я побачив, що така краса не буде довго мене чекати і вирішив одразу. Ми почали пізнавати одне одного вже в процесі спільного життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКостянтин Грубич розповів, як постраждав від шахраїв в інтернеті, які шахрайські схеми зараз популярні в мережі і як на них не вестись

Костянтин Грубич з дружиноюФото: Facebook/vlada.grubich

Чи вплинуло якось повномасштабне вторгнення на ваші стосунки в сім’ї?

Війна змусила нас бути разом, а коли проводиш увесь час разом, то й кількість конфліктів може збільшуватись. Які б рідні люди не були, все ж таки ми люди і маємо потребу мати свій особистий простір. На цьому фоні виникають різні іскри. З дорослими дітьми також не просто. 

На початку повномасштабного вторгнення стосунки дуже зміцнились. Потім вже прийшло усвідомлення, що ми не розуміємо, коли кінець, і не можемо робити наступних кроків для розвитку нашої родини. Наприклад, якщо сину потрібне окреме житло, то це величезний крок для всіх нас, але ми не можемо його зробити, бо війна не закінчена, і це не дуже розумна інвестиція. Війна зробила нас більш вразливими та нервовими. Я зараз на сході, за кілька кілометрів від фронту, а коли їхав потягом, у Києві був обстріл. про який я дізнався лише зранку. Це не додає сил, а навпаки. 

Ми любимо одне одного дуже сильно, і через це ображаємось сильніше.

Таке горе, як війна, не може зміцнювати родину, воно може скоріш її руйнувати. А от наша задача - щоб цього не сталось, щоб нам вистачило розуму і нервів не піддатися на емоції. Людина не створена для постійного стресу, а у нас цей стрес триває вже дуже довго. 

Я спілкуюсь з нашими воїнами на фронті: як же вони хочуть додому, у відпустку. Але вони з останніх сил тримаються. На фоні переживань наших військових те,  що відбувається у нас вдома одразу здається не таким серйозним. Це величезне щастя, якщо війна когось об’єднує. Я цього бажаю всім. 

Костянтин Грубич з дружиноюФото: Facebook/vlada.grubich

Які у вас є сімейні традиції, які об’єднують вашу сім’ю?

Я намагаюсь використовувати усі моменти, щоб ми були разом. І мені завжди цього мало. Діти кажуть, що у нас і так всього багато разом, але я вважаю, що такі моменти дуже важливі. 

Цього року, я не скажу, що це традиція, але схоже на те: ми разом їздимо в гастроекспедиції. У мене є свій ютуб-канал - Костянтин Грубич. Я домовляюсь з місцевими активістами, які готові нас прийняти і все показати. Ми з Ярославом знімаємо, а Влада зі Світланою при цьому присутні. Востаннє три дні ми були біля Коломиї. Це було дуже цікаво. 

Кожен Новий рік ми зустрічаємо разом. Хоча й діти вже дорослі. Але вони кажуть, що зустрічаємо разом, а далі вже, за бажання, до друзів. Ця традиція незмінна. Дуже люблю наші спільні вечері. 

У наших дітей є великі таланти, я хочу, щоб вони були очевидні не тільки мені й мамі.

Розкажіть про свою рубрику у "Сніданку з 1+1" - "Знаю - споживаю": звідки берете ідеї, як знаходите експертів?

Ідеї приходять звідусіль. По-перше, це мій досвід. Я вже по кілька разів пройшов усі ці продукти і багато чого знаю сам. Усі експерти - це мої особисті знайомі. Якщо з’являються нові люди - я знайомлюсь, бо мені це цікаво. У пошуку тем допомагають дописи глядачів “Сніданку з 1+1” - вони часто підказують теми. У редакції хтось бачить у соцмережах щось цікаве та “на слуху”. Наприклад, як історія з єгипетськими мандаринами в кінці листопада. 

Історія про оселедець також вийшла успішною. У нас є адміністратор, яка дуже швидко відділяє філе оселедця і показала це в кадрі. Це викликало справжній фурор. Наша рубрика у постійному розвитку. Тем безліч, насправді. Зараз, звісно, різдвяно-новорічні теми: оселедець, ікра, цукерки, соки…

Я вже не знаю, де я журналіст, а де - експерт. Воно для мене все переплетено. А колись я хотів відійти від цієї теми та формату, бо мені здавалось, що я її повністю пройшов та вичерпав. Мене таким бачать. Хоча я найбільше хочу бути ведучим, де є спілкування, прямоефірним ведучим, бо я це відчуваю, знаю та вмію. У такі моменти, як із сюжетом про оселедець, де я відчув контакт. У себе на ютубі я не кухар, я спілкуюсь з людьми через кухню.

Костянтин Грубич з дружиноюФото: Facebook/vlada.grubich

Я дуже хочу, щоб дружина була щасливою.

Наскільки для вас важливі успіхи ваших дітей: у житті, в роботі? Чи коментуєте ви якось, даєте поради?

Я навіть не знаю, що для мене важливіше в житті. Їхня самореалізація для мене навіть важливіша, ніж моя. Я вже багато чого в житті бачив, маю. пройшов. А от щоб вони чогось досягли, відкрили свій великий потенціал - оце важливо. Влада, яка працює зі мною у “Сніданку з 1+1”, пише й працює дуже швидко. У неї  до цього велика потуга. Ярослав знімає і у нього досить цікаве бачення. Мені здається, у нього в цьому велике майбутнє. Але він дуже самостійний і не хоче працювати ні на кого, лише сам. Він міг брати замовлення по всьому світу. Але у нас війна і трішечки не до цього.

У наших дітей є великі таланти, я хочу, щоб вони були очевидні не тільки мені й мамі. Ще я дуже хочу, щоб дружина була щасливою. А це все в комплексі, а тоді і вона буде задоволена.  

Костянтин Грубич з сім'єю

Новини по темі